לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה התקשרו עכשיו: 054-4520892 (שירי)

אלקטרותרפיה היא טכניקה טיפולית בתוך תחום הפיזיותרפיה המיישמת שימוש במכשירים שונים המפיקים זרמים חשמליים מסוגים שונים למטרות טיפוליות מגוונות לצורך ריפוי והפחתת כאבים. באמצעות זרמים אלו ניתן לעורר גירוי בעצבים בגופנו ולטפל בפתולוגיות שונות, לחזק שרירים ולהפחית כאבים. שיטה זו פועלת לא רק על מרכיב הכאב ע”י שחרור של אנדרופינים ברקמה המטופלת אלא על עלייה בזרימת הדם המקומית, חימום הרקמה והאצה של תהליכי ריפוי בגוף. ישנם מכשירים שרק בעלי מקצוע מורשים יכולים לבצע כמו אולטרסאונד, גלים קצרים, וזרמים לחיזוק שרירים אך ישנם גם מכשירים ביתיים פשוטים הפועלים על מנגנונים של הפחתת כאבים כמו למשל ה”טנס”  או לייזר רך.

הפחתת כאבים באמצעות אלקטרותרפיה מתרחשת במספר מנגנונים:

  1. הגירוי המורגש באזור הכאב ע”י הזרם החשמלי “מתחרה” עם השדר של הכאב מהרקמה הפגועה בדרכם למוח ובכך מפחית את עוצמת הכאב המורגשת על בסיס תאוריית ה”שער”.
  2. הגירוי החשמלי יוצר שחרור של אנדרופינים המשפעים על תחושת הכאב ומפחיתים אותה משמעותית.

אלקטרותרפיה

יתרונות נוספים לשימוש באלקטרותרפיה:

הגברת זרימת הדם המקומית- מכשירים שונים כמו אולטרסאונד ומכשירי זרמים חשמליים מגבירים את זרימת הדם המקומית במקום הטיפול מה שגורם להגברת הכנסת חומרים חיוניים למקום כמו הגברת החמצן למקום וזירוז פינוי של חומרי פסולת דבר המזרז תהליכי ריפוי במקום המטופל.

חימום מקומי– ישנם מכשירים כמו גלים קצרים ואולטרסאונד היוצרים חימום מקומי שטחי או עמוק על פי בחירת המטפל באזור הטיפול. החימום מגביר זרימת דם במקום, מרפה את השרירים ומוריד כאבים.

הרפיית שרירים- ישנן תוכניות שמתוכנתות להרפייה של שרירים תפוסים וכואבים למשל במכשיר הקומפקס.

חיזוק שרירים – ישנם טיפולים בהם ישנה חולשת שרירים משמעותית והשימוש בזרמים חשמליים מוטוריים, יפעילו את השריר ויעזרו לביצוע התרגיל המבוקש- למשל במצבי שיתוק שונים.

חיזוק נוסף יכול להיות בשיקום של פציעה כאשר השרירים באזור נחלשו אז נבצע תרגול אקטיבי יחד עם זרם מוטורי שימקסם את עבודת השריר ויתרום לגדילה מהירה יותר של מסת שריר במקום הפציעה.

מה נרגיש בזמן הטיפול?

תלוי באיזה מכשיר מדובר ועל איזו תוכנית הוא מכוון. לדוג’:

מכשיר זרמים- נרגיש מן זרם חשמלי מעקצץ ומנמלל את האזור, לרוב תחושה נעימה המטשטשת את תחושת הכאב באזור.

ישנן תוכניות שונות של מכשירי הזרמים ולעיתים תהיה תחושה של פולס חשמלי חזק שמקפיץ את השריר אך לא כואב (למשל בתוכנית שחרור שרירי או כיווץ מוטורי בתרגול).

לכל מכשירי הזרמים יש אלקטרודות הנדבקות בגוף על האזור המטופל וחיבור עם חוטים או אלחוטי למכשיר עצמו.

אולטרסאונד- משתמשים בג’ל על בסיס מים הנמרח על הראש הידית ועל אזור הטיפול להעברת הגל לתוך הגוף. לרוב לא מרגישים יותר מידי, לעיתים זרם או תחושה עמוקה או חימום עדין של המקום.

ספורטאים רבים עוברים שיקום של פציעות שונות באמצעות השימוש בזרמים חשמליים. כך למשל זרם חשמלי הגורם לכיווץ מוטורי של השרירים, מחזק באופן משמעותי את השריר מאחר והוא מפעיל את רוב סיבי השריר, דבר המאוד קשה ואף בלתי אפשרי לביצוע באופן רצוני בביצוע תרגילי שיקום. ביצוע התרגול יחד עם הזרם החשמלי ממקסם את פעילות השריר ומאפשר עליה משמעותית בחוזק השריר ושיקום מהיר יותר של הפציעה.

טיפול באלקטרותרפיה נעשה נפוץ מאוד ונראה בעבודה עם ספורטאים רבים בשיקום פציעות ובזירוז תהליכי ריפוי וכמובן באוכלוסייה כללית הסובלת מפציעות כרוניות. כמובן שיש להתאים את הטיפול המדוייק לאופי הבעיה בצורה האופטימאלית ביותר למטופל וזאת ע”י אנשי מקצוע מוסמכים היכולים להעריך את מצב המטופל ולהתאים תוכנית טיפול אישית.

יש לי מאות סיפורי הצלחה של מטופלים שמנעו מעצמם שנים של כאב וניתוחים רק בסדרת טיפולים אחת.
אני מזמינה אותך לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה.
התקשר/י אלי: 054-4520892 (שירי)
(התחייבות להצלחה!)

עמודים רלוונטיים באתר שעשויים לעניין אותך:
דורבן בכף הרגל: טיפול ומניעה, סימפטומים
הסתיידות בכתף – סיבות ודרכי טיפול
מרפק טניס (טניס אלבו)
דיקור יבש / דיקור מערבי / IMS Dry Needling
דלקת בגיד ביד
דלקת בגיד אכילס – איך נפטרים מזה?
קרע בגיד בכתף
דלקות גידים

סגירת תפריט
Call Now Button
לאבחון ראשוני חינם - לחץ כאן

לאבחון ראשוני חינם
אצלי בקליניקה
התקשרו:
054-4520892 (שירי)

או צרו איתי קשר באמצעות הטופס


דילוג לתוכן