לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה התקשרו עכשיו: 054-4520892 (שירי)

גם לך יש דלקת גידים?

התחלתם לחוש כאבים בברך, בכתף או במרפק, לאחר מספר שבועות כשכבר הבנתם שהכאב לא עובר הגעתם לאורטופד ולאחר מספר בדיקות קיבלתם אבחנה של דלקת גידים. מה זה בעצם ואיך פותרים את זה?

קודם כל נבין מהי דלקת גידים?

דלקת גידים יכולה להתרחש בכל גיד או קבוצת גידים שעוברים עומס חוזרני ומתמשך. מהו עומס כזה? למשל אימוני ריצה שלא נעשו בצורה מדורגת או אימון בחדר הכושר שנעשה בטכניקה לא נכונה או עלייה מהירה מידי בעצימות האימון או במשקלים, עבודה לא נכונה וממושכת מול מחשב, עבודה עם כלים לא מותאמים ללא הפוגות ועוד. דלקת גידים יכולה גם להתרחש אם השרירים מקוצרים מידי (מסיבות שונות) והשריר המתוח יוצר מתח מתמיד על הגיד שמגורה ובסוף מתפתחת בו דלקת. סיבה נוספת ונפוצה לדלקת גידים היא הסתיידות שיושבת על הגידים ויוצרת את הדלקת. הסתיידות היא תהליך שהגוף יוצר חלקיקי סידן שמתגבשים לכדי “גוש” סידני שדבוק לגיד. במקרים מסוימים, בזמן תנועה של השריר יחד עם הגיד, ההסתיידות יוצרת גירוי של הגיד ונוצרת הדלקת.

דלקות גידים - כאבים כרוניים

גם במקרים של הסתיידות וגם במקרים שישנה רק דלקת, יש לעבוד על האזור בצורה מכנית על מנת לפרק את ההסתיידות או על מנת “להחליק” ו”לנקות” את האזורים הדלקתיים שמשנים את סדירות סיבי הגיד. כך או כך, העבודה המכנית על האזור יוצרת את ההחלמה הרצויה. מהי עבודה מכנית? עיסויים חזקים של הגידים, מתיחות שונות וטיפול בגלי הלם לצד טיפולים נוספים מעולם הפיזיותרפיה.

מה הטיפול בגלי הלם עושה?

גלי ההלם יוצרים גירוי חזק על אזור הדלקת, שוברים הסתיידויות אם קיימות, ישנה עליה בזרימת הדם המקומית וצמיחה של כל דם חדשים דבר המזרז תהליכי החלמה במקום המטופל ומקצר משמעותית את כמות הטיפולים. גיד הוא רקמה עם אספקת דם נמוכה יחסית ולכן בהמון מקרים ההחלמה איטית מאוד ואף “נתקעת”. גלי ההלם מעוררים את המקום ומגרים את הגוף לעבוד על האזור.

מה לגבי טיפול תרופתי? אנטי-דלקתי?

רוב הסובלים מדלקת גידים יקבלו כפתרון ראשון מרשם לתרופות אנטי דלקתיות על מנת לצמצם את התהליך הדלקתי באזור ולהפחית כאבים. הבעיה היא שבאחוז גדול מהמקרים המצב יחזור לקדמותו ברגע שנטילת הכדורים תיפסק או זמן קצר לאחריה. הסיבה היא שבמקרים מסוג זה ובמיוחד במקרים הכרוניים הממושכים של חודשים ושנים, גיד שעבר תהליך דלקתי חייב גירוי פיזי/מכאני על מנת להחלים כפי שציינו קודם לכן.

כל שריר בגופנו נאחז בעצמות ע”י הגיד שלו אך לא כל הגידים נוטים לפתח תהליכים דלקתיים.

ישנם כאלו הנפוצים במיוחד ועליהם נפרט כאן:


דלקת בגיד אכילס

דלקת בגיד אכילסדלקת בגיד אכילס יכולה להיות ב 2 אזורים לאורך הגיד, בחיבור שלו לעצם או באמצע הגיד. למיקומים השונים יש השפעה על מהירות ואופן ההחלמה מאחר וככל שמתקרבים לאזור האחיזה שלו בעצם, אספקת הדם לגיד יורדת מה שגורם לו להגיב יותר לאט לטיפול אל מול דלקת באמצע הגיד. קרא עוד…


דלקת בגיד הפיקה

טיפול בגיד הפיקהדלקת בגיד הפיקה, או בשמה הנוסף, jumper’s knee (ברך קופצים) , היא דלקת שמקורה בשימוש יתר ועבודה בעומסים גבוהים מידי מה שיוצר בסופו של דבר תהליך דלקתי בגיד. מצב זה מאופיין לרוב בכאב המתמקד באזור התחתון של עצם הפיקה ועד לאזור אחיזתו של הגיד בעצם השוק. ישנן דרגות שונות של דלקת בגיד הפיקה והן מתחילות מכאבים רק בזמן פעילות גופנית ועד לכאב קבוע במנוחה ובפעילות ובמקרה החמור ביותר גם קרע מלא של הגיד. קרא עוד…


דלקת בגיד ביד

מרפק טניסדלקת גידים ביד או בשתי הידיים היא מקרה נפוץ מאוד ויכולות להיות לכך סיבות רבות. איפה ביד? הדלקת יכולה להתפתח בכל איזור שיש בו גידים ועובר עומס גדול מידי אך במאמר זה נתמקד בדלקת בגידים בשורש כף היד ובמרפק. טיפול בדלקת גידים ביד, אם היא במרפק או בשורש כף היד תטופל במספר מישורים יחד על מנת לפתור את הבעיה עד תומה. קרא עוד…


דלקת בגיד הכתף

הסתיידות בכתףדלקת בגיד הכתף יכולה להתרחש במספר גידים אך הנפוץ ביותר מכולם הוא הגיד של שריר הסופרה ספינטוס. שריר עמוק הנמצא מתחת לשריר הטרפז העליון והוא חלק משרירי מסובבי הכתף (rotator cuff). גיד הסופרה ספינטוס ממוקם בקדמת הכתף ואזור זה חשוף לספוג המון עומסים. לעתים, נוצר ממש גירוי מכאני בתנועות שאנו עושים ביומיום שלנו והוא יכול “להיצבט” בין עצם הזרוע לעצם השכמה ולפתח תהליך דלקתי. קרא עוד…


לסיכום – דלקת גידים היא מצב נפוץ מאוד ופתיר לחלוטין באמצעות טיפול בגלי הלם בשילוב פיזיותרפיה ואין צורך לסבול ולמשוך את הכאב והמוגבלות. לפרטים נוספים על הטיפולים מלאו את שאלון ההתאמה או צלצלו אלינו ישירות ותתחילו את הפתרון לבעיה שלכם.

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות צרו קשר דרך הטופס או מלאו את השאלון באתר וקבלו תשובה מקצועית תוך 48 שעות! או פשוט התקשרו אלי: 054-4520892 שירי (התחייבות להצלחה!)

סגירת תפריט
Call Now Button
לאבחון ראשוני חינם - לחץ כאן

לאבחון ראשוני חינם
אצלי בקליניקה
התקשרו:
054-4520892 (שירי)

או צרו איתי קשר באמצעות הטופס


דילוג לתוכן