לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה התקשרו עכשיו: 054-4520892 (שירי)

אל תסבול מכאב מיותר !
כאבים בכתף • מרפק כואב • כאבים בכף היד • כאבים בירך • כאבי ברכיים • דורבן בעקב

שיקום ACL

שיקום מניתוח ACL בברך מצריך שיקום ארוך ומתוכנן. אז היום אלון מבצע הרמות אגן על כדור וע”י כך מחזק את שרירי ההמסטרינג (ירך אחורית) והישבן. השימוש בכדור מכריח אותו כל הזמן לייצב את עצמו כדי שלא ליפול מה שמכניס לפעולה את השרירים המייצבים ואת שרירי הליבה. פציעות ספורט יכולות להיות כואבות וארוכות. אל תזניחו את השיקום, יש לכם עוד חיים שלמים להעביר ואני פה בשבילכם.

שיקום ACL

אלון עבר ניתוח ACL בברך ומאז הוא עובד קשה מאוד כדי להחלים לחלוטין. ורק כדי להוכיח כמה הוא התחזק במהלך השיקום, תראו אותו משלב כ”כ הרבה אלמנטים בתרגיל אחד. הגומיה, הריצה, הברכיים הגבוהות ושלא נשכח גם את האקווה באג. שילוב כל האלמנטים בתרגיל אחד מאפשרים לי לאתגר את אלון ואת הברך עוד קצת עד שיגיע ליציבה ויציבות מלאה בתנועה.

שיקום הברך

ולפעמים זה גם סתם ביש מזל. קרע חלקי ברצועה הקידמית (ACL) ופגיעה במניסקוס הברך מנפילה ככה באמצע היום. אז תרגלנו ואיתגרנו קצת את השרירים הסובבים אבל הכאבים גדולים ולכן במהלך התרגול הוספנו זרם חשמלי שמפחית את הכאב באופן משמעותי. לא חייבים לסבול.

אימון קפיצות

השבוע אלון ניגש אלי ואמר שהוא חושש לקפוץ כי אולי הברך לא תחזיק מעמד והוא בעצם מפחד שהקרע ברצועה יחזור. לא חשבתי פעמים ואמרתי לו שהאימון היום יהיה אימון קפיצות. כי אין מה לפחד. אלון עובד קשה בשיקום הברך ומחזק ומתחזק בכל יום שעובר. אז הוכחנו שאין בסיס לפחד, והוא יכול לקפוץ הכי גבוה והכי רחוק שהוא רוצה.

שיקום לאחר ניתוח בברך

אלון מבצע תרגיל לאנג’ עם האקווה באג. האקווה באג עוזרת לנו לעבוד על שיווי משקל ועל השרירים המייצבים. הכרית מלאה במים מה שהופך אותה למשקולת, אך עם זאת היא דואגת גם להוציא אותו משיווי משקל בכל פעם שהמים זזים, ובכך מאתגרת אותו ואת הברך שלו עד שנגיע ליציבה ויציבות מלאה בתנועה.

שיקום לאחר ניתוח בברך

השיקום של אלון ממשיך וכדי לחזק את הברך שעברה ניתוח אנחנו משתמשים גם בתרגילים עם גומיות. השימוש בגומייה מגביר את הקושי ובכך גורם לאתגר גדול ומשמעותי שבסופו של דבר יחזק את השריר, יגדיל את טווחי התנועה ויקרב אותנו להחלמה מהפציעה.

שיקום קרע במינסקוס

שי ואני נפגשנו שוב והפעם העלנו את דרגת הקושי בטיפול. שי מבצע הליכת מכרעים (לאנג’ים) ובכך מחזק היטב את השרירים הסובבים את הברך ע”י עבודה על יציבה, שיווי משקל ושריר הליבה. שיקום מניתוח הוא תהליך כל כך חשוב לחזרה לשגרה ולפעמים הכי קל לוותר.

נקע בקרסול הוא פציעה מוכרת ושכיחה ביותר. יש לה נטייה לחזור אם לא מטפלים בה כראוי. וכדי להמנע מנקעים חוזרים רצוי ואפילו הכרחי לחזק את הקרסולים עם תרגילים מותאמים ובליווי של איש מקצוע. ללא טיפול ראוי, סביר שהנקע יחזור ואפילו יחמיר. פיזיותרפיה היא ״התרופה״ הטובה ביותר להחלמה. אז… צרו קשר ונתחיל בטיפול (זה אפילו כיף 😄)

פיזיותרפיה משלבת בתוכה המון אלמנטים, תרגילים ומכשירים. כאשר לכל אחד הטיפול אישי והתרגול שונה ומשתנה. לפניכם טעימה קטנה מטיפול פיזיותרפיה המותאם לדלקת והסתיידות בגידים של הכתף (גיד הסופרה ספינטוס). הגיע עם כאבים בתנועות הרמה של היד למעלה ובמהלך השינה בלילה. התרגילים נועדו לחיזוק וייצוב הכתף והשכמה.
כדי להגיע למקסימום תוצאות הוספנו גם טיפול מנואלי (ידני), טיפול בגלי הלם וייעוץ ארגונומי לעבודה נכונה.

כחלק מטיפול פיזיותרפיה של דלקת גידים בכף הרגל, תרגלנו עם “הפיתה” את השרירים האחראיים על ייצוב כף הרגל יחד עם חבישה תומכת (טייפינג).

כחלק משיקום השכמות וחגורת הכתפיים שסבלו מהסתיידות וחולשה, אנחנו מבצעים שלל תרגילים לחיזוק ושיפור התנועה. בתרגיל זה, הכדור הירוק משמש כמשקולת ובעצם גורם לאתגר נוסף לשרירים ובכך אנחנו מחזקים את כל האזור הפגוע. התמדה בתרגול חשובה מאוד להחלמה מלאה ומהירה יותר.
אייל ואני הכרנו לפני שנה בערך, הוא הגיע עם דלקת בגיד האכילס, אבל זה מאחורינו 🙂 היום הוא פה כי הוא סובל מקרע בגידים בכתף ועם דלקת חריפה בשתי הכתפיים. כמובן שהכאבים הם בלתי נסבלים ויומיומיים. כחלק מטיפול הפיזיותרפיה של אייל הוא מתרגל ייצוב דינמי של השרירים בכתף וכדי להשלים את הטיפול וכדי שההחלמה תהיה קלה יותר, מהירה יותר ואיכותית יותר אנחנו משתמשים גם במכשיר גלי ההלם.

שאלון התאמה לטיפול

מלא את שאלון ההתאמה לטיפול וקבל תשובה מקצועית תוך 48 שעות !

check-mark-02

לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה התקשרו: 054-4520892
או השאירו פרטים בטופס

סגירת תפריט
Call Now Button
לאבחון ראשוני חינם - לחץ כאן

לאבחון ראשוני חינם
אצלי בקליניקה
התקשרו:
054-4520892 (שירי)

או צרו איתי קשר באמצעות הטופס


דילוג לתוכן