לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה התקשרו עכשיו: 054-4520892 (שירי)

אל תסבול מכאב מיותר !
כאבים בכתף • מרפק כואב • כאבים בכף היד • כאבים בירך • כאבי ברכיים • דורבן בעקב

המחקרים האחרונים שפורסמו מצביעים על שיעורי הצלחה בין 65% ל-95% ושיעור שיפור של – 90% הוא השיעור השכיח ביותר שנמצא. השיפור נמדד על פי דיווח של המטופל עצמו! כולם דיווחו על הפחתה והעלמות הכאב כמו גם שיפור באיכות חיים ותפקוד יומיומי! הטיפול בגלי הלם יעיל גם במקרים שלא מגיבים לטיפולים אחרים כמו זריקות וכדורים אנטי דלקתיים (ארקוקסיה למשל), פיזיותרפיה וטיפולים משלימים אחרים. היתרון הבולט של הטיפול בגלי הלם הוא עוצמתו והשפעתו החזקה על המקום המטופל כמו כן, ספורטאים מקצוענים וחובבים נהנים מחזרה מהירה יותר לעיסוק בספורט בעקבות הטיפול בגלי הלם.

הטיפול בגלי הלם הוא טיפול בטוח ומוצלח ביותר אך צריך להתאימו לבעיה! יש להגיע לייעוץ ולבדיקה ע”י איש מקצוע ולאבחן האם הטיפול הוא אכן מתאים לבעיה.

אלו אחוזי ההצלחה בטיפול בגלי הלם:

דורבן/ דלקת בפלנטר פאסיה 95%-90%

ובפשטות: 95% מהמטופלים הסובלים מדורבן נפטרים מהבעיה לצמיתות!

 • דלקת גידים / הסתיידות גידים בכתף – 90%-80%
 • מרפק – טניס 90%; מרפק גולף 85%
 • דלקת בגיד אכילס – 85%
 • טרוכנטריק בורסיטיס, דלקות בירך – 80%-90%%
 • אצבע הדק – 75%
 • דלקת בברך 85%

ככלל, ככל שמגיעים לטיפול מוקדם יותר, יש צורך בפחות טיפולים ואחוזי ההצלחה עולים משמעותית.

הטיפולים בגלי הלם מתבצעים ע”י שירי צ’רבוננקו פיזיותרפיסטית מוסמכת ומומחית בטיפול בגלי הלם הבונה תוכנית טיפול מותאמת אישית לבעיה ממנה אתם סובלים! חשוב מאוד שבעל מקצוע מוסמך יבצע את הטיפול ויתאים אותו למצבכם הייחודי! רק אצלנו הטיפול בגלי הלם הינו חלק מתוכנית שיקום מלאה הכוללת גם טיפולי פיזיותרפיה וייעוצים אישיים. הקליניקה היא קליניקת ספורט ברמה הגבוהה ביותר ועם המכשור החדיש ביותר הקיים בשוק ואנו מתחייבים לתוצאות ולמצוינות!

אם אובחנת באחת מהבעיות הללו: דורבן העקב / פלנטר פסאיטיס , דלקת גידים / הסתיידות גידים בכתף , במרפק , בברך. טרוכנטריק בורסיטיס ועוד פתולוגיות שניתן לקרוא עליהם באבחנות מתאימות
גש לטיפול בגלי הלם עוד היום! זהו הטיפול היעיל ביותר הקיים כיום בשוק הרפואי לבעיות אלו וחבל לבזבז זמן על המתנה ארוכה לתור בקופת החולים ולהפוך את הבעיה לכרונית ומורכבת יותר לטיפול. כאשר הבעיה נמשכת יותר מ 3 חודשים- כלומר הפתולוגיה הגיעה לשלב הכרוני וכל הטיפולים השמרניים-מסורתיים שנוסו כשלו והברירות הנותרות הן ניתוח או טיפול פולשני, הטיפול בגלי הלם הינו האלטרנטיבה היחידה שנותרת למנוע ניתוח על כל סיכוניו. אז חבל לסבול מכאב ובעיה בתפקוד- פנה עוד היום לייעוץ מקצועי אצלנו!

בשלב הראשוני של הפתולוגיה- בשלב האקוטי, טיפולים שמרניים כמו: פיזיותרפיה, תרופות אנטי-דלקתיות, דיקור, זריקות סטרואידים וכדומה יכולים לעזור בפתרון הבעיה אך התועלת שלהם קטנה כאשר הבעיה נמצאת בשלב הכרוני (מעל 3 חודשים). הסיבה לכך היא שטיפולים אלו נועדו להשפיע על התהליך הדלקתי הראשוני למשל- זריקות הסטרואידים יכולות להניב תוצאות טובות בהתחלה אך יעילותן קטנה בהמשך הטיפול מאחר וזהו אינו פתרון נכון לשלב הכרוני.

אל תמתינו להחמרה! ההמתנה מדרדרת את המצב. במצב של דלקת גידים- מאחר והגידים הפגועים ממשיכים לפעול בזמן פעילויות היום- יום ממשיך להיווצר נזק לרקמת הגיד ובמקרים מסויימים אף עלול להיווצר קרע בגיד מצב פתולוגי הפוגע באיכות החיים ומחייב טיפול.

נזק נלווה- במצב של הזנחת הטיפול יכולות להיווצר בעיות באזורים אחרים, למשל- במקרים של “דורבן”, הכאב בדריכה עלול לגרום לצליעה או לשינוי בדפוס ההליכה בכדי להימנע מהכאב. עם הזמן, דפוס חדש זה ייצור עומס על הברכיים הירכיים והגב התחתון ואף עלול ליצור “דורבן” ברגל השניה.

הטיפול נמשך כ 45-60 דקות בסה”כ כאשר מתוכו כ 20 דק’ המטופל שוכב או יושב בנינוחות ומכשיר גלי ההלם מוצמד לרקמה הפגועה ומתחיל לטפל בבעיה. לאחר הטיפול בגלי הלם המטופל ממשיך בטיפול פיזיותרפיה המותאם למצבו (תוכנית תרגילים/ דיקור /טיפולים ידניים וכו’) ובסיום הטיפול המטופל ממשיך בשגרת יומו הרגילה. ברוב המקרים מתחילים במינון של פעם בשבוע/ בשבועיים על פי החלטת המטפל ועל פי התקדמות ההחלמה.

במקרים של דלקת גידים אקוטית-tendonitis (בדרך כלל דלקת הנמשכת פחות משישה חודשים), טיפולים כמו: פיזיותרפיה, תרופות אנטי-דלקתיות וזריקות לאזור עוזרים ואף פותרים את הבעיה. הסיבה היא שהם פועלים לריפוי התהליך הדלקתי המתרחש ברקמה. מטופלים אשר אינם חשים שיפור מטיפולים אלו נמצאים במצב שונה הנקרא – tendonosis/tendinopathy . זהו מצב כרוני בו ישנם שינויים ניווניים או שוני מבני ברקמה הפגועה שברוב המקרים רק ניתוח יעזור לתיקונה. לכן, טיפולים כמו זריקות לא יטיבו עם המצב מאחר והשלב הדלקתי בו הרקמה היתה כבר עבר. מטרת הטיפול בגלי ההלם היא לעבוד על השלב הכרוני, לעורר את הרקמה הפגועה לבניה מחדש ולחזרה לשלב האקוטי בדרך אל ההחלמה מהבעיה. במצבים כרוניים הטיפול בגלי הלם הינו האלטרנטיבה השמרנית האחרונה לפני ניתוח על כל סיכוני וזמן השיקום לאחריו. הטיפול בגלי הלם נמצא יעיל גם בבעיות כרוניות הנמשכו יותר משנה וחצי! לכן לא מאוחר לנסות לפתור את הבעיה באופן שמרני ויעיל.

כמו בכל טיפול, הרגישות משתנה מאדם לאדם ולכן כל טיפול מותאם ספציפית למטופל ע”י שינוי העוצמה והתדירות ועל פי תגובת המטופל. האזור המטופל רגיש למגע כך שבהתחלה יש חוסר נעימות קלה אך ברוב המקרים, לאחר מספר דקות של טיפול מתחיל תהליך של אלחוש הכאב המקומי והכאב פוחת.

לאחר הטיפול המטופל ימשיך בשגרת יומו כרגיל. יתכן ויום-יומיים לאחר הטיפול תהיה רגישות מקומית. זהו מצב צפוי מאחר והטיפול הגביר משמעותית את זרימת הדם למקום. לאחר זמן זה צפויה הקלה בעוצמת הכאב ושיפור בתפקוד מאחר וזרימת הדם המוגברת פועלת לריפוי האזור וסילוק של חומרי פסולת שהצטברו ברקמה.

הטכנולוגיה של הטיפול בגלי הלם מיושמת באירופה ובארצות הברית כבר יותר מחמישים שנה על מיליוני מטופלים. תופעות הלוואי הבודדות שנראו במטופלים בבעיות אורטופדיות היו זניחות, נדירות וקצרות טווח כמו- גירוד, אדמומיות או כאב קל וכמעט שאינן מופיעות במכשור הדור החדש. זהו טיפול בטוח ולא פולשני ומאושר ע”י ה FDA האמריקאי.

רוב המטופלים חווים שיפור ראשוני כלשהו (בעוצמת או באופי הכאב) כמעט מייד לאחר הטיפול הראשון. תהליך הריפוי מתחיל מייד! הרקמה שקיבלה את הטיפול מתחילה במנגנוני ריפוי מקומיים וניתן לחוש בהטבה לעיתים אף מהטיפול הראשון. התהליך של הריפוי המקומי נמשך בין מס’ שבועות למס’ חודשים- תלוי בתגובה לטיפול, אך בדרך כלל הטיפול מפיג את הכאב עוד לפני השלמת תהליך הריפוי ברקמה וחשים בשיפור כבר בתחילת הטיפולים.

הטיפול בגלי הלם פותר ביעילות מגוון רחב של בעיות שלד-שריר ובעיקר פתולוגיות הקשורות לגידים במפרקים שונים למשל-
כתף: הסתיידות/דלקות גידים כרוניות, “כתף קפואה”.
מרפק – מרפק “טניס”/ מרפק “גולף”- epicondylitis,
כף יד – “אצבע הדק”(תפס גידים באצבעות) – trigger finger,
תסמונת התעלה הקרפלית- carpal tunnel syn’,
ירך – trochanteric bursitis,
ברך- דלקת כרונית בגיד הפיקה-Patellar Tendinopathy,
כף הרגל – דלקת בבורסה/בגיד אכילס-achilles tendinopathy,
דלקת בקשת כף הרגל-plantar fasciitis “דורבן העקב”- heel spur

השפעה על רקמות אחרות – גלי ההלם משמשים לסילוק הסתיידויות – למשל בגידים או אפילו על שרירים שעברו פציעה, תהליך צלקתי והסתיידות מקומית.

 • הטיפול אינו מומלץ לבעלי קוצב לב
 • לסובלים מסרטן בעצם, מבעיות מטבוליות מסוימות בעצמות
 • הפרעות עצביות
 • הטיפול אינו ניתן לנשים בהריון ולאזורי גוף בהם העצם עדיין לא סיימה את צמיחתה (ילדים).
 • זיהומים מקומיים

הטיפול בגלי הלם מחייב ידע נרחב בגוף האדם! ישנם שיקולים רבים שיש לקחת בחשבון כאשר מטפלים כמו: אנטומיה, פיזיולוגיה, ידע על פתולוגיות שונות, האם הטיפול מתאים, עוצמת הטיפול וכו’. ברוב המקרים רק רופאים ופיזיותרפיסטים מוסמכים לטפל באמצעות טכנולוגיה זו אך כיום ישנם מטפלים מרקע אקדמי שונה שאינם פיזיותרפיסטים או רופאים הרוכשים את המכשיר ומטפלים באמצעותו. בפניה לבעל מקצוע כמו פיזיותרפיסט, המטופל מקבל הערכה כוללת לגבי מצבו, הדרכה לתרגילים רפואיים ומידע על אלמנטים נוספים בטיפול המעניקים מענה כוללני לבעיה וזהו היתרון אצלנו ממקומות אחרים. כל מטופל מקבל תוכנית שיקום מלאה הכוללת את הטיפול בגלי הלם יחד עם טיפולים נוספים המותאמים למצבו והכל בפעם אחת. הצלחת הטיפול תלויה ברובה בבעל המקצוע שמטפל! לכן, חשוב לבחור במטפל מוסמך בעל ידע מקצועי רחב כמו פיזיותרפיסט היכול לתת את הטיפול הטוב ביותר בהתאם למצבו האישי של המטופל.

יש לי מאות סיפורי הצלחה של מטופלים שמנעו מעצמם שנים של כאב וניתוחים רק בסדרת טיפולים אחת.

הפסק את הכאבים והמגבלות עוד היום!
באיחולי בריאות והצלחה
שירי צ’רבוננקו

שאלון התאמה לטיפול

מלא את שאלון ההתאמה לטיפול וקבל תשובה מקצועית תוך 48 שעות !

check-mark-02

לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה התקשרו: 054-4520892
או השאירו פרטים בטופס

סגירת תפריט
Call Now Button
לאבחון ראשוני חינם - לחץ כאן

לאבחון ראשוני חינם
אצלי בקליניקה
התקשרו:
054-4520892 (שירי)

או צרו איתי קשר באמצעות הטופס


דילוג לתוכן