לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה התקשרו עכשיו: 054-4520892 (שירי)

רובנו סובלים מנזקים כאלו או אחרים הקשורים לארגונומיה ואיננו אפילו מודעים לכך. כאבים בצוואר או בגב התחתון בסוף יום עבודה, עייפות בעיניים או אפילו כאבים בידיים לאחר ביצוע מטלות מסויימות קשורות באופן ישיר לארגונומיה בסביבת הפעילות של כולנו ולעיתים פתרון ארגונומי פשוט יכול להוביל לפתרון הבעיה. חלק מהאנשים שמעו על ארגונומיה בסביבת המחשב ואכן זהו התחום הנפוץ ביותר כיום אך ארגונומיה נכנסת לכל תחום בו נוצר הממשק בין פעולת האדם וסביבתו.

מקור המילה ארגונומיה היא: ארגוס= עבודה, נומוס= חוקים וזהו בעצם המדע העוסק בקשר ובשיפור סביבת העבודה של האדם על מנת למנוע ככל הניתן את הנזקים האפשריים הנגרמים משימוש בכלים/ אביזרים שאינם מותאמים לגוף האדם מבחינת אנטומית ופיזיולוגית ואף פסיכולוגית החל משינה, עבודה במטבח ובגינה ועד לעבודה מול מחשב ושימוש נכון בציוד ספורט. ארגונומיה גם עוסקת בתשומת לב לעומסים במערכת הראיה (סינוור מול מסך מחשב למשל) או עומסים במערכת השמיעה (עבודה ברעש) ומתייחסת לאספקטים פסיכולוגיים של איזון בית עבודה, עומס ולחץ נפשי וחלוקת עומסי עבודה בצורה נכונה לאורך היום. ארגונומיה נכנסת כיום להמון חברות המודעות לחשיבות הבעיות הנובעות מליקויים ארגונומיים ומפחיתות באופן משמעותי את תחלואם העובדים ומגדילה את תפוקתם. במקרים אלו ארגונומיה חוסכת כספים רבים לחברות ולתעשייה במניעת אובדן ימי עבודה ועליה בתפוקה של העובדים.

ארגונומיה וספורט הם תחומים שהולכים יד ביד וקשורים הן בהתאמת הציוד באופן האופטימאלי ביותר למימדי הספורטאי והן לטכניקה נכונה של שימוש בציוד זה ובפעילות הספורטיבית. נכון שהמון פציעות ספורט קשורות לגורמים נוספים כמו אנטומיה, גיל, פציעות קודמות וכו’ אך עם זאת ניתן לצמצם משמעותית ואף למנוע חלק מהפציעות שמקורן בשימוש לא נכון בציוד או בטכניקה.

כבר בגיל צעיר יש להיות מודעים לחשיבות הארגונומיה ולהתייחס לכך. כיום השימוש בסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים מתחיל בגילאים צעירים ביותר דבר היכול לגרום לבעיות אורטופדיות בגיל צעיר מאוד ולשינויים ביציבה ובהתפתחות. גם תכנון עמדת העבודה של הילד ואפילו השיקולים בקניית תיק לבית הספר צריכים להיכנס שיקולים ארגונומיים.

מטרת הייעוץ הארגונומי היא התאמה אופטימאלית של צרכי האדם לתעסוקתו. הייעוץ יכול להיות בבית- תכנון עמדת עבודה למחשב, המלצה על ציוד עזר בבית וכו’ ואף ייעוץ במקום העבודה, באופן עיצוב המקום ולימוד עקרונות עבודה נכונים למניעה של בעיות בעתיד ופתרון וטיפול בבעיות קיימות. הייעוץ הארגונומי  בקליניקה יכול להיות כחלק מתוכנית הטיפול הכוללת או כדרך למניעה של בעיות ויצירה של אורח חיים בריא וטוב יותר.

יש לי מאות סיפורי הצלחה של מטופלים שמנעו מעצמם שנים של כאב וניתוחים רק בסדרת טיפולים אחת.
אני מזמינה אותך לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה.
התקשר/י אלי: 054-4520892 (שירי)
(התחייבות להצלחה!)
סגירת תפריט
Call Now Button
לאבחון ראשוני חינם - לחץ כאן

לאבחון ראשוני חינם
אצלי בקליניקה
התקשרו:
054-4520892 (שירי)

או צרו איתי קשר באמצעות הטופס


דילוג לתוכן