לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה התקשרו עכשיו: 054-4520892 (שירי)

דלקת גידים ביד או בשתי הידיים היא מקרה נפוץ מאוד ויכולות להיות לכך סיבות רבות. איפה ביד? הדלקת יכולה להתפתח בכל איזור שיש בו גידים ועובר עומס גדול מידי אך במאמר זה נתמקד בדלקת בגידים בשורש כף היד ובמרפק.

דלקת גידים במרפק יכולה להיות בשני אזורים מרכזים- בחלק החיצוני במרפק ואז זה נקרא “מרפק טניס” ובחלק הפנימי של המרפק ואז זה נקרא “מרפק גולף”. בשני המקרים הבעיה מתפתחת מעומס מוגבר על המקום למשל בעקבות אימון לא נכון בחדר הכושר אם מבחינת טכניקת האימון והאחיזה בכף היד ואם בגלל מדרג עומס לא נכון למשל עלייה מהירה מידי בתדירות אימונים או עליה מהירה מידי במשקלים שעובדים איתם.

גורם תורם נוסף ומשמעותי הוא עבודה מול מחשב. אוכלוסייה העובדת המון שעות מול מחשב, ללא הפסקות או כאשר עמדת העבודה (השולחן) אינה מותאמת נכון מבחינה ארגונומית , כל אלו יכולים לגרום לבעיות אלו. כמובן שגם העוסקים בעבודות פיזיות או עבודה עם כלי עבודה מסויימים יכולים לסבול מתופעות אלו.

דלקת בגידים בשורש כף היד יכולה לנבוע מאותן סיבות- עבודה מאומצת מול מחשב או כתיבה רבה או אפילו נגינה בכלי נגינה שונים באופן שמעמיס מאוד על איזורים אלו, כל אלו יכולים לגרום לדלקת באזור.

מה מרגישים?

בדלקת גידים במרפק מרגישים כאבים באזור אחז הגידים- קרוב ממש למרפק או בחלקו החיצוני או בפנימי ( הכאב יכול להקרין גם לאורך האמה) . כאבים הנובעים מדלקת בגיד ביד יתרחשו בעיקר בתנועות מסויימות כמו הרמת משקלים כמו שקית קניות, חפץ או אפילו כוס הקפה שלכם ולעיתים רק באימון מסויים או עבודה עם עכבר. במקרים חמורים יותר הכאב יכול להיות גם במנוחה לאורך כל שעות היום ואף בלילה. בדלקת גידים בשורש כף היד מרגישים כאבים בבסיס כף היד עם או בלי הקרנות לאזור האצבעות.

אז מה עושים?

טיפול בדלקת בגיד הידטיפול בדלקת גידים ביד, אם היא במרפק או בשורש כף היד תטופל במספר מישורים יחד על מנת לפתור את הבעיה עד תומה. הטיפול היעיל ביותר כיום לבעיות מהסוג הזה הוא שילוב של גלי הלם יחד עם פיזיותרפיה. גלי ההלם עובדים על התהליך הדלקתי במקום- מזרימים המון דם לאזור (מאחר ולגידים אספקת דם נמוכה ולכן יכולת ריפוי איטית), “מנקים” את הגידים אם יש עליהם הסתיידויות ויוצרים שפעול של תהליכים בגוף על מנת שהגוף יתחיל לעבוד על האזור- מאחר ויש לדלקת גידים נטייה “להיתקע” ולא להגיב לתרופות או זריקות של חומרים אנטי דלקתיים. במקביל, הטיפול הפיזיותרפי משלים את גלי ההלם בכך שמטפל בשרירים מסביב וכמובן אלו הקשורים לגידים המודלקים על מנת להחזיר טווחי תנועה וכוח שריר ובנוסף מענה לגבי טכניקות אימון נכונות (כדי שהבעיה לא תחזור שוב) וטכניקות עבודה נכונה מול מחשב (ארגונומיה). שילוב של גלי הלם ופיזיותרפיה יתן מענה מקיף ומלא לבעיה כך שהיא תיפטר מן השורש.

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות צרו קשר דרך הטופס או מלאו את השאלון באתר וקבלו תשובה מקצועית תוך 48 שעות!
או פשוט התקשרו אלי: 054-4520892 (שירי)
(התחייבות להצלחה!)

סגירת תפריט
Call Now Button
לאבחון ראשוני חינם - לחץ כאן

לאבחון ראשוני חינם
אצלי בקליניקה
התקשרו:
054-4520892 (שירי)

או צרו איתי קשר באמצעות הטופס


דילוג לתוכן