טיפולי פיזיותרפיה: גלי הלם

מכשיר טיפולי עוצמתי המיועד לזרז תהליכי ריפוי בבעיות אורטופדיות נפוצות

מה זה טיפול בגלי הלם?

הטיפול בגלי הלם הוא שימוש במכשיר טיפולי עוצמתי המיועד לזרז תהליכי ריפוי בבעיות אורטופדיות נפוצות בגופנו.
ישנם סוגים שונים של מכשירים לטיפול בגלי הלם אך ישנם 2 עיקריים:

גלי-הלם אקוסטיים ESWT– Extracorporeal Shock Wave Therapy
גלי-הלם רדיאלים ERWT- Extracorporeal Radial Wave Therapy

שני הסוגים אמנם עובדים בצורה מעט שונה אך התוצאות של שני סוגי המכשירים זהות כמעט לחלוטין מאחר וזהו טיפול עוצמתי ויעיל במיוחד. בעקבות כך החשיבות העיקרית בטיפול הוא איכות ומקצועיות המטפל מאחורי המכשיר. ישנה חשיבות עצומה לכך שהמטפל יהיה פיזיותרפיסט בעל הסמכה לטיפול וידע באנטומיה, פיזיולוגיה ובאבחון בעיות אורטופדיות על מנת לטפל בצורה הנכונה והבטוחה ביותר ללא סיכונים.

טיפולים רבים בגלי הלם נכשלים כאשר המטפל אינו בעל הידע וההסמכה הנדרשת והטיפול ניתן בצורה שאינה מקצועית ואף יכולה לסכן את המטופל. רק פיזיותרפיסט או רופא (לא סתם ד"ר ל….) יכולים לבצע את הטיפול בגלי הלם (אל תתביישו לבקש לראות תעודות בכל מה שקשור לבריאות שלכם).

מעוניינים בקבלת טיפול? השאירו פרטים!

  השפעות גלי ההלם על גופנו:

  הטיפול בגלי הלם עובד על אנרגיה אקוסטית בתדרים משתנים ועוצמות שונות המשמשת לריפוי של רקמות שונות. גלי ההלם חודרים את העור והרקמות הרכות ומגיעים עד לרקמות השריר-שלד (שרירים, עצמות, גידים וכלי הדם שתומכים בהם) וגורמים להאצת תהליכי הריפוי באזור באופן טבעי.

  יצירת כלי דם חדשים- הטיפול בגלי הלם מעורר צמיחה של כלי דם קטנים באזור הטיפול ובכך מחדשים ומגבירים את חילוף החומרים במקום ומעוררים תהליכי ריפוי של גופנו באזור המטופל

  הפחתת תהליכים דלקתיים במקום הטיפול – האנרגיה האקוסטית מעודדת יצירת קולגן (חומר בגוף שנוצר בתהליכי הריפוי) ועידוד פירוק של משקעי סידן ברקמות שעברו הסתיידות. ייצור של קולגן בגידים בכמות מספקת הינו תנאי הכרחי בתהליכים של בניה ותיקון רקמות. הטיפול בגלי ההלם מעודד ייצור של קולגן בגידים כך שהקולגן החדש שנבנה מתארגן בצורה אורכית בהתאם למבנה הגיד והוא חזק ודחוס יותר מהקולגן הפתולוגי שמיוצר בזמן תהליכי דלקת כרונית. השיפור הקליני מסתמן החל מהטיפול הראשון ולאורך זמן ניתן לראות גם ירידה במדדי דם שמעידים על דלקת, ביניהם “פקטור P”.

  הפחתת כאבים- בזמן הטיפול מופרשים אנדרופינים המקטינים את עוצמת הכאבים ומשבשים את שדר הכאב שמגיע למוח מהאזור הבעייתי על פי "תאוריית השער". הפחתת הכאבים יכולה להיות החל מהטיפול הראשון וממשיכה לאורך הטיפולים.

  עוצמה/ ריסוק הסתיידויות– דלקות גידים רבות נוצרות בעקבות הסתיידויות המצטברות על סיבי הגיד ומעוררות את הדלקת המקומית והכאבים הנלווים. הסתידות גידים היא תהליך ניווני שנוצר עם השנים ונובע מסיבות שונות. ניתן לנקות הסתידויות אלו בהתערבות ניתוחית אך אופציה זו יכולה גם ליצור בעיות נוספות וסיבוכים רבים כמו צלקת ניתוחית בעייתית, פגיעה בעצבים העוברים באזור ופגיעה בגידים סמוכים. הטיפול בגלי הלם מאפשר ניקוי של ההסתידויות הללו ללא צורך בניתוח ובאופן יעיל ומהיר. מטיפול לטיפול ההסתיידות קטנה והתהליך הדלקתי נעלם ואיתו גם הכאבים. הטיפול בגלי הלם הינו הטיפול היחיד שמספיק חזק ויעיל על מנת לפרק הסתידויות מקומיות המצטברות על הרקמות הרכות בגופנו.

  שחרור נקודות טריגר בשרירים – נקודת טריגר הינה מן “קשר” הנוצר בתוך סיבי השריר הניתן למישוש ונמצא לרוב מקושר עם כאבי גב, צוואר כתפיים וגפיים. ה”קשר” הנוצר בשריר נובע מכיווץ יתר של סרקומרים בשריר (יחידת הכיווץ הקטנה ביותר בשריר משורטט). בעקבות הכיווץ החזק בו מצוי הסרקומר, אספקת הדם המקומית שלו קטנה מאוד בגלל הלחץ הנוצר על כלי הדם שמספקים אותו. מצב כזה גורם להצטברות של חומרי פסולת משום שכלי הדם חסומים ואינם יכולים לפנות אותם. הצטברות חומרי הפסולת גורמת לגירוי קצות העצבים באיזור ומצב זה גורם לכיווץ נוסף של הסרקומרים. מעגל זה יכול להשבר ע”י הטיפול בגלי הלם. מכשיר גלי ההלם מוצמד לאזור ה”קשר” ומפרק אותו.

  קבעו תור לטיפול בגלי הלם

  טיפול בגלי הלם בשילוב פיזיותרפיה הוא פתרון יעיל ומהיר לבעיות אורטופדיות נפוצות. מתלבטים אם אתם מתאימים לטיפול? צלצלו לייעוץ עם פיזיותרפיסטית מוסמכת 053-4916670 שירי

  יתרונות הטיפול בגלי הלם:

  זמן החלמה מקוצר– הטיפול בגלי הלם מקצר משמעותית את זמן ההחלמה במקרים של דלקות/ הסתיידויות גידים ואפילו במקרים כרוניים שנמשכים כבר זמן ממושך וללא הטבה.

  טיפול עמוק– גלי ההלם הם בעלי יכולת חדירה עמוקה לרקמות ומגיעים גם למקומות שמכשור רפואי אחר אינו מגיע (כמו למשל אולטרסאונד טיפולי).

  תכונה זו מאפשרת טיפול יעיל גם ברקמות עמוקות יותר שנפגעו- כמו למשל בטיפול בדורבן העקב/ דלקת בפלנטר פאסיה הנמצאים עמוק מתחת לשכבות של כרית השומן בעקב.

  טיפול מחליף ניתוח– הטיפול בגלי הלם נחשב לטיפול מחליף ניתוח מאחר והוא יעיל במקרים של בעיה ממושכת שאינה מגיבה לטיפולים אחרים וזהו הטיפול האחרון שנותר לפני האופציה הניתוחית. המון ניתוחים נמנעים בזכות הטיפול בגלי הלם ויותר ויותר רופאים ממליצים על הטיפול.

  חברות הביטוח הפרטיות מכירות בטיפול בגלי הלם כטיפול מחליף ניתוח ומשתתפות בהחזרים!

  יעילות מוכחת מחקרית– הטיפול בגלי הלם הינו טיפול מוכח מחקרית לבעיות של דלקות גידים והסתידויות של רקמות שונות ומאושר ע”י ה FDA האמריקאי! זהו טיפול בטוח שנבדק ונעשה לאורך שנים ע”י אנשי מקצוע! ישנם טיפולים רבים כיום בשוק אך יעילותם מוטלת בספק והם לא נבדקו מחקרית ולכן יש להיזהר מההבטחות לגבי יעילות של טיפולים אלו מאחר והם לא נוטרו ואף יכולים לעשות נזק גופני.

  שילוב מנצח– טיפול בגלי הלם וטיפול פיזיותרפי- כיום מכונים רבים רוכשים את מכשירי גלי ההלם ומציעים טיפולים. הטיפול בגלי הלם הינו מאוד מוצלח אך יחד עם טיפול פיזיותרפי המשלים את הטיפול, יוביל להצלחה לאורך זמן ושיקום מלא של הבעיה.

  אם למשל הבעיה נובעת מחוסר איזון שרירי, בעיה יציבתית או אפילו שרירים ומפרקים סמוכים שמשפעים על הבעיה, הטיפול בגלי הלם יעזור אך הבעיה תמהר לחזור לאחר תקופה אם לא מטפלים במקור שלה. לכן, יש חשיבות גדולה לשילוב בין בדיקה מקיפה והבנה של מקור הבעיה וכן שילוב של טיפולים מתחום הפיזיותרפיה כמו: דיקור, תרגילים רפואיים, טיפולים ידניים ועוד על מנת לפתור את הבעיה לעומקה ושלא תשוב.

  אחוזי הצלחת הטיפול בגלי הלם

  המחקרים האחרונים בנושא טיפול בגלי הלם, מצביעים על שיעורי הצלחה בין 75% ל-95% כאשר שיעור שיפור של 85% הוא השיעור השכיח ביותר שנמצא. השיפור נמדד על פי דיווח של המטופל עצמו לפי רמת כאב ושיפור באיכות חיים. ככל שמגיעים לטיפול בגלי הלם מוקדם יותר, יש צורך בפחות טיפולים ואחוזי ההצלחה עולים משמעותית:
  • דורבן 95%-90%
  • כתף (הסתיידות, דלקות גידים וקרעים) 90%-70%
  • מרפק טניס 90%; גולף 85%
  • תסמונת התעלה הקרפלית- 75%
  • דלקת בגיד אכילס – 85% – 75%

  הטיפול בגלי הלם בשילוב פיזיותרפיה שמתבצעת בקליניקה מזרז משמעותית את הפתרון לבעיות אורטופדיות נפוצות ופותר את הבעיה מהמקור שלה באופן טבעי וללא כל סיכון. מתלבטים אם הטיפול בגלי הלם מתאים לכם? צלצלו היום לייעוץ ונשמח לענות לכם על כל השאלות  .

  הצטרפו למאות מטופלים שכבר חזרו לשגרה שלהם ללא כאבים ומגבלה תנועתית.
  צלצלו 053-4916670 שירי.

  בעיות נפוצות בהן ניתן לטפל בגלי הלם:

  כאן תוכלו לקרוא על המקרים הנפוצים שניתן לטפל בהם בגלי הלם

  למידע נוסף ומפורט על הטיפול המלא בבעיה הספציפית שלכם תוכלו להיכנס לאזור הרלוונטי במפת חלוקת איזורי הכאב בהמשך ולקבל מידע מקיף בנושא.

  • דורבן העקב/פלנטר פצאיטיס
  • הסתיידות בכתף

  • מרפק טניס/ מרפק גולף

  • בורסיטיס בירך

  • דלקת בגיד אכילס

  • טריגר פינגר

  קבעו תור לטיפול בגלי הלם

  צלצלו היום לייעוץ התאמה לטיפול בגלי הלם ותתחילו לצאת ממעגל הכאב ולחזור לחיים פעילים! 053-4916670 שירי

  שאלות ותשובות

  יש לכם עוד שאלות? אם לא תמצאו כאן את התשובה, כתבו לנו ונשמח לענות!

  הטיפול מתבצע בהפרש של שבוע בין טיפול לטיפול על מנת לאפשר לכל התהליכים שגלי ההלם יוצרים בגופנו להשתרש ולאזן את עצמו לאחר הטיפול הקודם. ניתן לבצע הפרשים גדולים יותר לאחר מספר טיפולים כאשר ישנו כבר שיפור משמעותי.

  ברוב המקרים צריכים בין 5 ל 10 טיפולים.

  הטיפול בגלי הלם אמנם מאוד חזק ומשמעותי לריפוי הרקמות המטופלות אך ישנה חשיבות לשלב טיפול בגלי הלם יחד עם טיפולי פיזיותרפיה על מנת לתת מענה למבנים סמוכים שהם חלק מהבעיה במיוחד במקרים כרוניים ממושכים. אין זה נכון קלינית לטפל למשל בדורבן רק באמצעות גלי הלם כאשר מדובר באשה מבוגרת עם דורבן לעומת כדורגלן צעיר עם דורבן. יש לתת מענה גם לשאר המאפיינים האישיים של המטופל/ת ולכוון למטרות של כל אחד ואת זה ניתן להשיג באמצעות החלק של הפיזיותרפיה בטיפול.

  הטיפול בגלי הלם נחשב כטיפול מחליף ניתוח. מקרים רבים שטופלו בגלי הלם בשילוב פיזיותרפיה נמנעו מביצוע ניתוח והגיעו לתוצאות נפלאות בשיקום. כמובן שישנם מקרים שניתוח הוא מצב בלתי נמנע אך יש לבחון כל מקרה לגופו ולאחר בדיקה להחליט אם אכן ניתן לבצע את הטיפול בגלי הלם. דוגמאות למקרים שמועמדים לניתוח וניתן לבצע גלי הלם כטיפול מחליף ניתוח הם : הסתיידות ודלקת גידים בכתף, קרע בגידים בכתף, דורבן, מרפק טניס, מרפק גולף, קרעים בגיד אכילס, הסתיידות ודלקת בגיד אכילס וכו'.

  הטיפול בגלי הלם מותאם באופן אישי לעוצמת הכאב של כל מטופל ולסף הכאב האישי שלו כך שהכאב בזמן הטיפול הוא מינימאלי ביותר. אין מה לחשוש מכאב בזמן הטיפול מאחר והמטופל הוא היחיד השולט בעוצמת הכאב שהוא חש. נכון, זהו אינו טיפול נעים (כמו עיסוי למשל) אך הכאב הינו נסבל לחלוטין ומטופלים רבים מדווחים כי זהו "כאב נעים" כזה הנותן תחושה שמשהו עובד על המקום הבעייתי ומטפל בו. החשש האמיתי שצריך להיות הוא להישאר עם הכאב והמגבלה ללא טיפול ולהמשיך להחמיר את המצב.

  כן! חברות הביטוח הפרטיות נותנות החזרים על טיפול בגלי הלם מאחר והוא נחשב לטיפול מחליף ניתוח, בנוסף מטופלי כללית מושלם ופלטינום נהנים מהחזרים על הטיפולים מאחר ואנו משלבים את הטיפול יחד עם טיפולי פיזיותרפיה ולמבוטחי מושלם מגיע החזר על טיפולי פיזיותרפיה פרטיים.

  הטיפול בגלי הלם מתאים לכל גיל ולמגוון רחב של בעיות אורתופדיות וביניהן בעיות ברכיים, כתפיים, ירכיים, דלקות גידים, הסתיידויות ברקמות ובגידים, דורבן בעקב, מרפק טניס ושיפור בכאבים כרוניים.

  לקוחות כותבים

  מטופלים מספרים על חווית הטיפול שעברו בקליניקה:

  סבלתי מכאבים ב-2 הכתפיים במשך המון זמן, לא ישנתי בלילה מהכאבים ובקושי תפקדתי בבית ובעבודה.

  גילו שיש לי הסתיידות בכתף ולאחר שנתנו לי כדורים וזריקות שלא עזרו האורטופד המליץ לי על ניתוח.

  החלטתי לנסות טיפול בגלי הלם כדי לנסות להימנע מהניתוח.

  הגעתי לשירי בעקבות המלצה של שכנה והתחלתי טיפולים.

  מטיפול לטיפול הכאב השתפר, הצלחתי לאט לאט להזיז את היד ולעשות דברים בבית ואת התרגילים שקיבלתי.

  סיימנו טיפולים והכאבים חלפו לחלוטין!

  אני מצליחה לעשות הכל (אפילו דברים שכבר לא חשבתי שאצליח) וביטלתי את הניתוח.

  תודה רבה לשירי המקסימה, אין מילים כמה שעזרת לי. ממליצה בחום!

  גלינה פ, הסתיידות בכתף

  חיפשתי פתרון לדורבן וראיתי המון המלצות על גלי הלם אבל חששתי. פניתי לשירי והחלטתי לנסות בכל זאת את הטיפול אצלה בקליניקה. עשינו 5 טיפולים של גלי הלם ופיזיותרפיה. אחרי 3 חודשים של כאבים שגרמו לי להפסיק הכל, חזרתי להליכות כל יום ולהשתולל עם הנכדים! הטיפול היה מקצועי ביותר! לא לבזבז זמן ולסבול מהדורבן, תלכו לטיפול, שירי מדהימה, אכפתית ומשקיעה! מומלצת מאוד!

  2. שמחה מזרחי, דורבן

  ניסיתי כל טיפול אפשרי במשך שנה וחצי של כאבים ממרפק טניס. המליצו לי על גלי הלם והגעתי לטיפול בקליניקה של שירי. עשיתי 6 טיפולים בגלי הלם בשילוב דיקור, תרגילים ועיסוייים. שירי הצליחה לפתור לי את הבעיה לגמרי! חזרתי לאימונים בחדר כושר ואפילו מתאמן חזק יותר וללא כאבים. שירי עזרת לי המון וחבל שלא נפגשנו לפני, אני מאוד ממליץ על שירי כמטפלת, היא מקצועית מאוד ומנוסה.

  זוהר טל, מרפק טניס

  טיפול בגלי הלם בכאבים בכפות הידיים

  מרפק טניס

  לדלקת בגיד הפיקה ודלקת בגיד אכילס

  פלנטר פצאיטיס בכף הרגל/ דורבן העקב

  שלומי מספר על טיפול בגלי הלם לדלקת והסתיידות גידים בכתף

  דלקת בגיד אכילס- (דורבן אחורי)

  הסתיידות בכתף

  טיפול בדורבן העקב בגלי הלם בשילוב פיזיותרפיה

  בורסיטיס בירך

  טיפול בגלי הלם לדלקת גידים בכתף

  הסתיידות בכתף

  חלוקת אזורי הכאב

  בחרו באיזור המתאים לאיזור הכאב שלכם וצפו בכל סוגי הטיפולים המוצעים.

  מאמרים ומידע נוסף על גלי הלם

  • להישאר בכושר בזמן פציעה ולהתקדם בהחלמה!

  5 עובדות על ריצה, 4 פציעות נפוצות, 3 המלצות לשיפור, זוג נעליים וטיפול בגלי הלם אחד

  יותר ויותר אנשים מתנסים בחוויית הריצה. יש כאלה שבוחרים בריצה על חוף הים מספר פעמים בשבוע עם אפליקציה כזו או אחרת שעוזרת להם באימונים; אחרים מעדיפים השתתפות בקבוצות ריצה; יש מי [...]

  סוגי הטיפולים בקליניקה

  צוות הפיזיותרפיסטים שלנו יתאים עבורכם באופן אישי ומדוייק על פי מצבכם הרפואי,
  את השילוב הטוב ביותר של הטיפולים הבאים על מנת לתת לכם את המענה והתוצאה הטובה ביותר בטיפול