טיפולי פיזיותרפיה: ייעוץ ארגונומי

שיפור סביבת ואופן ביצוע הפעילות בעבודה, בבית ובספורט על מנת למנוע נזקים לגוף

מהי ארגונומיה? מהו ייעוץ ארגונומי?

רובנו סובלים מנזקים כאלו או אחרים הקשורים לארגונומיה ואיננו אפילו מודעים לכך. כאבים בצוואר או בגב התחתון בסוף יום עבודה, עייפות בעיניים או אפילו כאבים בידיים לאחר ביצוע מטלות מסויימות קשורות באופן ישיר לארגונומיה בסביבת הפעילות של כולנו ולעיתים פתרון ארגונומי פשוט יכול להוביל לפתרון הבעיה. חלק מהאנשים שמעו על ארגונומיה בסביבת המחשב ואכן זהו התחום הנפוץ ביותר כיום אך ארגונומיה נכנסת לכל תחום בו נוצר הממשק בין פעולת האדם וסביבתו.

מקור המילה ארגונומיה היא: ארגוס= עבודה, נומוס= חוקים וזהו בעצם המדע העוסק בקשר ובשיפור סביבת העבודה של האדם על מנת למנוע ככל הניתן את הנזקים האפשריים הנגרמים משימוש בכלים/ אביזרים שאינם מותאמים לגוף האדם מבחינת אנטומית ופיזיולוגית ואף פסיכולוגית החל משינה, עבודה במטבח ובגינה ועד לעבודה מול מחשב ושימוש נכון בציוד ספורט. 

כך שכל דבר שאנו עושים ביומיום שלנו קשור לארגונומיה ויש דרך טובה יותר לבצע את הפעולות היומיומיות הללו תוך הקטנת העומסים שאנו יוצרים על גופנו ובכך למנוע פציעות וכאבים מיותרים.

מעוניינים בקבלת טיפול? השאירו פרטים!

  לאילו מקרים הייעוץ הארגונומי מתאים?

  הייעוץ הארגונומי מתאים למגוון מקרים ותחומים בחיי היומיום שלנו החל מפציעות ספורט, התאמת מזרן/כרית לשינה, כאבים ובעיות אורטופדיות שונות הנובעות מעבודה (מחשב, כלי עבודה, אופי העבודה וכו'), פגיעות מפעילות פנאי (עבודות גינה, נגינה ועוד).

  מטרת הייעוץ הארגונומי היא התאמה אופטימאלית של צרכי האדם לתעסוקתו.

  הייעוץ יכול להיות בבית- תכנון עמדת עבודה למחשב, המלצה על ציוד עזר בבית וכו’ ואף ייעוץ במקום העבודה, באופן עיצוב המקום ולימוד עקרונות עבודה נכונים למניעה של בעיות בעתיד ופתרון וטיפול בבעיות קיימות.

  הייעוץ הארגונומי בקליניקה יכול להיות כחלק מתוכנית הטיפול הכוללת או כדרך למניעה של בעיות ויצירה של אורח חיים בריא וטוב יותר.

  יתרונות הייעוץ הארגונומי

  שמירת תוצאות הטיפול לטווח ארוך

  הייעוץ הארגונומי הוא חלק מהטיפול השלם שאני מעניקה למטופלי והוא נכלל כמעט בכל טיפול. הסיבה לכך היא שמירה על תוצאות הטיפול ומניעת פציעות עתידיות. כך לדוג', בטיפול בכאבי צוואר/כתף הנובעים מעומס עבודה או מעבודה לא נכונה מול מחשב, הייעוץ הארגונומי משלים את הטיפול, מונע את הישנות הבעיה ושומר על תוצאות לטווח ארוך.

  במקרים בהם מטפלים ללא ייעוץ ארגונומי ושינוי של הגורמים לבעיה, סביר כי לאחר זמן מה של עומסים מצטברים, הבעיה תחזור והמטופל שוב יסבול מכאבים ומגבלה ושוב יזדקק לטיפול.

  צמצום ימי מחלה בעבודה

  ייעוץ ארגונומי יכול להתבצע גם בחברות הדואגות לרווחת ובריאות העובדים שלה והמעוניינות להקטין את שיעור הפציעות וצמצום משמעותי בימי מחלה בקרב העובדים. שיפור סביבת העבודה והמחייה תורם להפחתת נזקים, כאבים ופגיעות בטווח הקצר והארוך גם יחד.

  ייעוץ ארגונומי תורם גם לתחושת ההעצמה והרווחה של עובדים, מאחר והוא מעניק להם אפשרויות לתרגול, חיזוק, שיפור והימנעות מתנוחות לקויות, ובכך נותן בידיהם כוח והזדמנות להיטיב עם עצמם.

  ייעוץ ארגונומי ויישום ההמלצות והמסקנות לאחריו מעניקים לעובדים במקומות עבודה (ולבני אדם בכלל, במקרה שמדובר בייעוץ בסביבה הביתית) כלים לשמירה על רווחתם הגופנית והנפשית.

  כל מטופל שמגיע לקליניקה בכדי לקבל טיפול, יקבל ייעוץ ארגונומי כחלק ממערך הטיפול השלם בבעיה. כך שמבחינתי זהו חלק בלתי נפרד מהטיפול ואתם נהנים מכך!

  אין ספק כי כך הפתרון לבעיה יהיה מלא וישמור על תוצאות לטווח ארוך. חושבים שיעוץ ארגונומי יכול לעזור לכם?

  מתלבטים אם זה קשור לבעיה ממנה אתם סובלים? צלצלו היום לייעוץ ל 053-4916670 ותתחילו לחזור לעצמכם ולפעילות מלאה!

  בעיות נפוצות בהן ניתן לטפל בארגונומיה:

  כאן תוכלו לקרוא על המקרים הנפוצים שניתן לטפל בהם על ידי ייעוץ ארגונומי.

  למידע נוסף ומפורט על הטיפול המלא בבעיה הספציפית שלכם תוכלו להיכנס לאזור הרלוונטי במפת חלוקת איזורי הכאב בהמשך ולקבל מידע מקיף בנושא.

  • כאבי גב בעבודה (ישיבה ממושכת מול מחשב, עבודות פיזיות ועוד)

  • כאבי צוואר בעבודה ובפעילות בבית

  • כאבים במפרקים שונים (כתף, מרפק, שכ"י ועוד) בעבודה ובפעילות בבית

  קבעו תור לטיפול בארגונומיה

  ייעוץ ארגונומי נותן מענה לבעיות אורטופדיות קיימות או מניעה של בעיות עתידיות בעבודה, בבית ובספורט. רוצים לשאול עוד? צלצלו לייעוץ עם פיזיותרפיסטית מוסמכת: 053-4916670 שירי

  לקוחות כותבים

  מטופלים מספרים על חווית הטיפול שעברו בקליניקה:

  אני עובדת המון שעות מול מחשב ותמיד סבלתי מכאבי צוואר וראש.

  החלטתי שאני חייבת לטפל בעצמי ופניתי לטיפול אצל שירי.

  שירי בנתה לי תוכנית טיפול וגם ביקשה ממני צילומים של העמדה של המחשב בבית ובעבודה.

  היא מייד אמרה שאני חייבת לעשות מספר שינויים בעמדה ובהרגלים שלי ואני למדתי מילה חדשה- ארגונומיה!

  סידרתי הכל לפי ההנחיות שלה וכמובן המשכנו את הטיפולים בקליניקה.

  היום אני ללא כאבים, שירי הדריכה אותי איך לשמור על התוצאות ואני אפילו מרגישה שיש לי יותר אנרגיה כשעובדת. מאוד ממליצה למי שעובד הרבה מול מחשב וסובל מכאבים.

  תודה רבה על הכל!

  בריאות לכולם!

  ציפי אבני, כאבי צוואר וראש

  הגעתי לשירי לאחר התקף קשה של כאבי גב שתקפו אותי באמצע יום עבודה. העבודה שלי דורשת נהיגה ממושכת וישיבה מול מחשב. התחלתי טיפול בקליניקה של שירי וכבר בטיפול הראשון היתה הקלה משמעותית. היא לימדה אותי איך להוריד עומס מהגב בעבודה ולשמור על התוצאות עם תרגילים שלימדה אותי. אני חייב להודות שלא נתקלתי בטיפול כל כך מקצועי ורציני. שירי תודה רבה, ממליץ בחום.

  אוהד. ק, כאבי גב תחתון

  ממליצה מאוד על טיפולים אצל שירי, הגעתי אליה אחרי חודשיים של כאבים חזקים ביד וייאוש שאין לי פתרון. הטיפול היה מאוד מקצועי ונעים, היא לימדה אותי המון! איך לעבוד נכון מול המחשב ואפילו עם הטלפון! חוץ מזה שהיא פתרה לי את הבעיה לגמרי, אני ממש מרגישה שכל השנים עשיתי דברים לא נכון ושגרמו לי בעיות וכאבים. היא משקיעה מכל הלב ועושה עבודה מדהימה, מומלצת בחום

  קרן בן זקן, כאבים ביד- דלקת גידים ביד

  חלוקת אזורי הכאב

  בחרו באיזור המתאים לאיזור הכאב שלכם וצפו בכל סוגי הטיפולים המוצעים.

  מאמרים ומידע נוסף על ארגונומיה

  • ייעוץ ארגונומי

  ייעוץ ארגונומי

  אם אתם קוראים את המאמר הזה, אתם קרוב לודאי ישובים על כסא במשרד או בבית, וקוראים מתוך מסך מחשב או מכשיר נייד. האם אתם יושבים נכון ונוח? האם הגב אינו כפוף, [...]

  • סובל מנזקי ישיבה ממושכת?

  סובל מנזקי ישיבה ממושכת?

  עקרונות מנחים למניעת נזקים וסיבוכים הנובעים מישיבה ממושכת ליד המחשב שימוש לא נכון במחשב יכול לגרום לנזקים בלתי הפיכים בעיניים, בגב, בשרירים ובפרקים. ישיבה כפופה הנרכנת לעבר הצג והיעדר תנועה ברגליים, [...]

  סוגי הטיפולים בקליניקה

  צוות הפיזיותרפיסטים שלנו יתאים עבורכם באופן אישי ומדוייק על פי מצבכם הרפואי,
  את השילוב הטוב ביותר של הטיפולים הבאים על מנת לתת לכם את המענה והתוצאה הטובה ביותר בטיפול