טיפולי פיזיותרפיה בדיקור יבש

טיפול במחטים המוחדרות לנק' טריגר בשרירים לשחרור שרירים והפחתת כאבים

מהי טכניקת דיקור יבש?

דיקור יבש או בשמותיו האחרים: דיקור מערבי, IMS- intra muscular stimulation , dry needling היא שיטת טיפול באמצעות מחטים המוחדרות לנקודות טריגר/ נקודות "הדק" הנמצאות בשרירים. השיטה נקראת דיקור "יבש" משום שאין שימוש והחדרה של חומרים/ תמיסות בזמן ההחדרה של המחט אלא המחט בעצמה היא הטיפול.

נקודות טריגר (trigger points) אלו הן נקודות רגישות וכאובות מאוד למגע בשריר. זוהי נקודה מסויימת בשריר בה נוצר מצב שסיבי השריר "נקשרים" אחד בתוך השני כמו לדוגמה קשר שיש בשיער והוא אינו נפרם/משתחרר ללא התערבות חיצונית שלנו כך גם במצבים מסויימים, סיבי השריר אינם יכולים להשתחרר מעצמם ומצב זה יוצר כאבים רבים. זוהי סיטואציה דיי שכיחה בעקבות פציעות שונות. מרבית האנשים מכירים את התחושה של טריגר פוינט כאשר עושים עיסוי ולפתע חשים כאב חד וממש "קופצים" כשנוגעים באותו אזור רגיש. לעיתים אף ניתן להרגיש מן "גולה" קטנה בשריר באותה הנקודה.

בטכניקת הדיקור היבש, המחט מוחדרת אל אותה נקודת טריגר מספר פעמים עד שהיא משתחררת לחלוטין. שלא כמו בשיטת הדיקור הסיני, דיקור יבש חודר לעומק השריר ורק פיזיותרפיסטים/ רופאים היודעים את האנטומיה לפרטיה ושעברו הכשרה של הטכניקה יכולים לעשות זאת. הפעולה הינה קצרה וממוקדת לפי אותן נקודות.

בחלק מהמקרים ידרשו מספר טיפולים עד שהאזור יהיה משוחרר לחלוטין והתגובה הטיפולית תהיה מצטברת. לאחר הטיפול תהיה רגישות מקומית באזור ויש לחמם את המקום עד 48 שעות מהטיפול ולמתוח ללא הפעלה שרירית (למשל ביצוע תרגילים ) מאחר והמקום זקוק למנוחה על מנת להשלים את תוצאות הטיפול. לאחר 48 שעות הכאב יחלוף לחלוטין וניתן לחזור לפעילות רגילה.

מעוניינים בקבלת טיפול? השאירו פרטים!

  באילו מקרים כדאי לטפל בדיקור יבש?

  דיקור יבש מתאים כמעט לכל פתולוגיה ובעיה שבה ניתן לאבחן ולמשש טריגר פוינטס. איזה פתולוגיות? כאבי גב וצוואר, מצבים שונים לאחר ניתוחים אורטופדיים, כאבים כרוניים במפרקים שונים בגוף כמו ברך, ירך, כתף, פציעות ספורט שונות (קרע ברצועה, מתיחה בשריר ועוד), פציעות כרוניות כמו דורבן ודלקות גידים, תאונות, כאבים מישיבה ממושכת מול מחשב ועוד.

  כך שבכל פעם שמאתרים נקודת טריגר בשריר כלשהו המאובחנת כפעילה ומשדרת או מקרינה כאב, ניתן לטפל בטכניקת הדיקור היבש ובצורה מהירה, להפחית כאבים ולקדם את השיקום.

  יתרונות הדיקור היבש על הגוף שלנו

  לדיקור היבש מספר השפעות חיוביות:

  • עלייה מקומית בזרימת הדם
  • הפחתת כאבים
  • שינוי הגירוי העיצבי במקום הכאב
  • הורדת מתח שרירי באזור הטיפול
  • שיפור טווח התנועה בשריר

  איך עובד הדיקור היבש על גופינו?

  כשהמחט מוחדרת לשריר המכווץ באופן כרוני נוצרת תגובת כיווץ מקומית סביב המחט ותגובה טיפולית משולשת.

  בתחילה, הכיווץ המקומי שהמחט יוצרת גורם לשחרור של סיבי השריר, יחד עם זאת עולה אספקת הדם המקומית הן משחרור סיבי השריר מהלחץ והכיווץ והן מעצם הדקירה שיוצרת פציעה זעירה בסיבי השריר.

  עליה בזרימת הדם משפעלת תהליכי ריפוי מקומיים בגוף ולבסוף הפולס העיצבי החיובי שנוצר בשריר מנרמל את פעילות מערכת העצבים מחדש.

  האם יש סכנה בדיקור יבש?

  אם הדיקור היבש מבוצע בידי בעל מקצוע מוסמך לשיטה (רופא/ פיזיותרפיסט) אין שום סכנה! הדיקור נעשה באזורים בטוחים ותוך תשומת לב מדוקדקת לאנטומיה ולמבנים השונים בגוף.

  דיקור יבש היא טכניקה יומיומית בקליניקה וחלק ממערך טיפולי הפיזיותרפיה כאשר מגיעים אלינו מטופלים עם בעיות אורטופדיות שונות ומתאימות לדיקור. במקרים מסויימים הדיקור היבש הינו הפתרון היעיל ביותר.

  מטופלים רבים, בינהם ספורטאים ואוכלוסייה הסובלת מכאבים כרוניים נהנים מההשפעות המועילות והטובות של טיפול זה לאורך השנים. חשוב לזכור כי השימוש בטכניקה זו דורשת ידע מקצועי וקורס ספציפי ויש לבדוק שהמטפל אכן מוסמך לביצוע טכניקה זו.

  בעיות נפוצות בהן ניתן לטפל בדיקור יבש:

  כאן תוכלו לקרוא על המקרים הנפוצים שניתן לטפל בהם דיקור יבש.

  למידע נוסף ומפורט על הטיפול המלא בבעיה הספציפית שלכם תוכלו להיכנס לאזור הרלוונטי במפת חלוקת איזורי הכאב בהמשך ולקבל מידע מקיף בנושא.

  • כאבים במפרקים- כתף, ברך, ירך ועוד

  • כאבי גב וצוואר עם או בלי כאב מוקרן לאיזורים שונים

  • כאבי שרירים/ שרירים תפוסים מאוד

  • פציעות ספורט

  • כאבים מישיבה ממושכת מול מחשב

  • פציעות כרוניות כמו דלקות גידים

  מתלבטים אם הטיפול בדיקור יבש המתאים לכם?

  אשמח לייעץ לכם! צלצלו היום לייעוץ טלפוני ללא עלות ותתחילו לקדם את מצבכם ולצאת ממעגל הכאב. שירי: 053-4916670.

  לקוחות כותבים

  מטופלים מספרים על חווית הטיפול שעברו בקליניקה:

  במשך שנתיים הלכתי מרופא לרופא, מתלונן על כאבים בזרוע ובאמה.

  הייתי מתאמן בחדר כושר ועובד בעבודה פיזית.

  נאלצתי להפסיק להתאמן ולהחליף עבודה בעקבות הכאבים העזים שהיו. הרופאים איבחנו מרפק טניס אך כל טיפול שניסיתי לא עזר.

  הגעתי לשירי במקרה כדי לנסות עוד טיפול…

  שירי בדקה אותי לעומק ואיבחנה שמדובר באבחנה מוטעת ומדובר בבעיה בשריר היד הקידמית (הבייספס) והחלה לטפל בי בדיקור יבש בשילוב גלי הלם ובנוסף קיבלתי הדרכה לתרגילים לבית. מטיפול לטיפול הכאב פחת.

  סיימנו 6 טיפולים והבעיה נפתרה לחלוטין! חזרתי להתאמן!

  תודה לך שירי על הטיפול המסור ומקווה שתעזרי לעוד המון אנשים!
  ממליץ בחום! מקצוענית!

  שליו- (אשקלון) , דלקת בבייספס

  סבלתי מספר חודשים מכאבים באזור 2 המרפקים ואובחנו כמרפק טניס. התחלתי סדרת טיפולים בדיקור יבש בשילוב גלי הלם אצל שירי , קיבלתי הדרכה לשינוי סביבת העבודה שלי ולתרגלים לבצע בבית. הרגשתי שאני מקבל תוכנית שיקום שלמה! שירי, פתרת לי את הבעיה במספר טיפולים, שינית לי הרגלים לא נכונים והכל בנעימות ובכיף גדול. תודה תודה ותודה.

  ד, מרפק טניס
  הגעתי לשירי לאחר המלצה של חבר, היא התחילה בטיפול בגלי הלם ודיקור יבש בתאומים שהיו מאוד תפוסים, קשים וכואבים. קיבלתי הדרכה לשינויים בנעליים ולתרגילי פיזיותרפיה. לאחר 5 טיפולים, נעלם הכאב וחזרתי אפילו להליכות כל ערב! ממליץ מאוד, מקצוענית ומקסימה!
  דוד, באר שבע, דורבן העקב

  כאבי ראש הנובעים ממתח בשרירי הצוואר

  טיפול בדלקת גידים ביד

  טיפול פיזיותרפיה הכולל דיקור יבש

  דיקור יבש וטיפול בגלי הלם בכאבים בכפות הידיים

  טיפול בגלי הלם ופיזיותרפיה לכאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל

  טיפול בכאבים והקרנות לרגל באמצעות דיקור יבש ופיזיותרפיה

  שיקום פציעת ספורט במפשעה והחזרה וספורט

  דיקור יבש לכאבים בכתף

  טיפול בדיקור יבש ופיזיותרפיה לפתרון של כאבי צוואר וראש כרוניים

  דיקור יבש בשילוב פיזיותרפיה לכאבים בכתף, בכף היד ובשכמה

  טיפול בכאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל

  חלוקת אזורי הכאב

  בחרו באיזור המתאים לאיזור הכאב שלכם וצפו בכל סוגי הטיפולים המוצעים.

  מאמרים ומידע נוסף על טיפולי פיזיותרפיה

  • ייעוץ ארגונומי

  ייעוץ ארגונומי

  אם אתם קוראים את המאמר הזה, אתם קרוב לודאי ישובים על כסא במשרד או בבית, וקוראים מתוך מסך מחשב או מכשיר נייד. האם אתם יושבים נכון ונוח? האם הגב אינו כפוף, [...]

  • סובל מנזקי ישיבה ממושכת?

  סובל מנזקי ישיבה ממושכת?

  עקרונות מנחים למניעת נזקים וסיבוכים הנובעים מישיבה ממושכת ליד המחשב שימוש לא נכון במחשב יכול לגרום לנזקים בלתי הפיכים בעיניים, בגב, בשרירים ובפרקים. ישיבה כפופה הנרכנת לעבר הצג והיעדר תנועה ברגליים, [...]

  סוגי הטיפולים בקליניקה

  צוות הפיזיותרפיסטים שלנו יתאים עבורכם באופן אישי ומדוייק על פי מצבכם הרפואי,
  את השילוב הטוב ביותר של הטיפולים הבאים על מנת לתת לכם את המענה והתוצאה הטובה ביותר בטיפול