לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה התקשרו עכשיו: 054-4520892 (שירי)

טיפול בשיטת דיקור יבש הולך ונהיה נפוץ מיום ליום בקרב רופאים ופיזיותרפיסטים ומטופלים רבים הנהנים מהתוצאות הטובות שהטיפול הזה מציע. דיקור יבש שלא כמו דיקור סיני (אקופנקטורה) מתבסס על ידע ברפואה מערבית ויסודות האנטומיה והפיזיולוגיה. בטכניקה זו משתמשים באותם מחטים דקות של אקופנקטורה אך הן מוחדרות לשרירים הסובלים מקיצור או כיווץ כרוני וטריגר פוינטס (קשריות בשריר שגורמות לכאב מקומי ומוקרן). דיקור מערבי יבש מאפשר טיפול יעיל וטבעי ללא החדרה של חומרים לגוף (על כן שמו דיקור יבש). כשהמחט מוחדרת לשריר המכווץ באופן כרוני נוצרת תגובת כיווץ מקומית סביב המחט ותגובה טיפולית משולשת. בתחילה, הכיווץ המקומי שהמחט יוצרת גורם לשחרור של סיבי השריר, יחד עם זאת עולה אספקת הדם המקומית הן משחרור סיבי השריר מהלחץ והכיווץ והן מעצם הדקירה שיוצרת פציעה זעירה בסיבי השריר. עליה בזרימת הדם משפעלת תהליכי ריפוי מקומיים בגוף ולבסוף הפולס העיצבי החיובי שנוצר בשריר מנרמל את פעילות מערכת העצבים מחדש.

ישנן 2 טכניקות של דיקור יבש:

דיקור שטחי – מחדירים את המחט לעומק קטן יחסית ומסובבים את המחט או מכניסים ומוציאים מספר פעמים. טכניקה זו נועדה להפחתת כאב או עבודה על איזורים צלקתיים.

דיקור עמוק – שרירים התפוסים באופו כרוני יוצרים בתוכם נקודות טריגר, נקודות אלו מאופיינות ברגישות יתר מקומית ובכאב מוקרן. נקודות אלו הינן בעצם סיבי שריר מכווצים מקומית בתוץ עצמם וכיווץ יתר זה מעלה מתח בכל סיבי השריר, מגביל את התנועה ויוצר כאבים. בטכניקה זו, המחט מוחדרת לעומק השריר אל תוך הנקודה הרגישה. בתהליך של דיקור מערבי יבש, דיקור ישיר של הנקודה משחרר אותה באופן מיידי ומקל את הכאב תוך שפעול מנגנונים פיזיולוגיים. במקרים קלים ניתן לשחרר נקודות אלו אף בעיסוי עמוק או טכניקות אחרות אך במקרים מסויימים הדיקור היבש הינו הפתרון היעיל ביותר. מטופלים רבים, בינהם ספורטאים ואוכלוסייה הסובלת מכאבים כרוניים נהנים מההשפעות המועילות והטובות של טיפול זה לאורך השנים. חשוב לזכור כי השימוש בטכניקה זו דורשת ידע מקצועי וקורס ספציפי ויש לבדוק שהמטפל אכן מוסמך לביצוע טכניקה זו.

יש לי מאות סיפורי הצלחה של מטופלים שמנעו מעצמם שנים של כאב וניתוחים רק בסדרת טיפולים אחת.
אני מזמינה אותך לאבחון ראשוני חינם אצלי בקליניקה.
התקשר/י אלי: 054-4520892 (שירי)
(התחייבות להצלחה!)

סגירת תפריט
Call Now Button
לאבחון ראשוני חינם - לחץ כאן

לאבחון ראשוני חינם
אצלי בקליניקה
התקשרו:
054-4520892 (שירי)

או צרו איתי קשר באמצעות הטופס


דילוג לתוכן