טיפולי פיזיותרפיה בטייפינג וקיניזיוטייפינג

הנחת "מדבקות" מיוחדות על הגוף להפחתה בכאבים, הגדלת טווחי תנועה והיציבות במפרקים ועוד

מהי טכניקת טייפינג וקיניזיוטייפינג?

טייפינג וקיניזיוטייפינג הן 2 טכניקות טיפול המבוססות על חבישות באמצעות “מדבקות” המונחות על הגוף בצורה מסוימת ותפקידה הפחתת כאבים, הגדלת טווחי תנועה, הורדת נפיחות, יציבות המפרק, פרופריוספציה וכו’.

הטייפינג הוא טייפ לבן או חום, נוקשה ואינו אלסטי כלל. תפקידו לקבע את המפרק ולתת לו יציבות מרבית. ניתן להניח את הטייפ כמעט בכל מקום בגוף וישנן טכניקות שונות להנחת הטייפ על מנת לקבל תוצאות רצויות

קינזיוטייפ גם הוא נראה כמדבקה אך בשונה מהטייפ הלבן/חום הנועד לקבע, הקיניזיוטייפ הוא אלסטי מאוד ומעודד תנועה. לקיניזיוטייפ מגוון צבעים והוא קיבל פרסום גדול יותר- המון ספורטאים חבושים בטייפים הללו שבולטים מאוד בצבעוניותם היפה.

לקיניזיוטייפ יש גמישות המאפשרת לו להתמזג עם תנועתיות הגוף ולא להגביל אותה כמו עם הטייפ הנוקשה שמטרתו לקבע. לקיניזיוטייפ יש “אפליקציות” הדבקה שונות ולכל אפליקציה מטרה שונה- חיזוק שרירי, הורדת נפיחות, עליה בזרימת הדם וכו.

הצבעים השונים אינם קשורים לטיפול עצמו ונבחרים מהעדפה וטעם אישי של המטפל/ המטופל. הקיניזיוטייפ ושאר הטייפים אינם מכילים שום חומר מלבד הדבק הרפואי שהינו היפו-אלרגני.

כמובן שעל המטפל להיות מנוסה ברזי השיטות ולדעת כיצד להניח את הטייפ, באיזו מידה למתוח ומה הוא רוצה להשיג באמצעותו.

מעוניינים בקבלת טיפול? השאירו פרטים!

  הדבקה פשוטה יכולה להיות חלק מהפתרון לבעיה.

  טייפינג היא טכניקה אחת מיני רבות אשר אנו מבצעים בטיפול על מנת להחזיר אתכם לחיים ללא כאב ומלאי פעילות. לייעוץ עם פיזיותרפיסטית מוסמכת צלצלו: 053-4916670 שירי

  באיזה מקרים משתמשים בטייפינג?

  טייפינג נוקשה וקיניזיוטייפינג יכולים לשמש למקרים מגוונים של בעיות אורטופדיות ובכל שלבי השיקום.

  ניתן לבצע הדבקות למקרים אקוטיים לאחר ניתוחים למשל ניתוח לשחזור רצועה צולבת- קיניזיוטייפינג להורדת נפיחות וכאבים או מקרים כרוניים של כאבי גב או כאבים בכתף, חולשה שרירית או עודף במתח שרירי, קיבועים לאחר נקע בקרסול, טייפינג לדורבן ועוד מקרים רבים נוספים.

  הטכניקה הנבחרת להדבקה תלויה בבעיה ובמטרה שאנחנו מחפשים להשיג, אם להפחית כאב או לאפשר תנועה קלה יותר.

  כיום ניתן להשיג טייפינג גם ברשתות הפארם ובהזמנה פשוטה ברשת אך חשוב לציין ולשים לב כי מדובר בחברה מוכרת ובעלת כל התקנים הרפואיים מאחר והדבקים המשמשים בחלק מהטייפינג הלא מוכר יכול לחולל תגובות אלרגיות ונגעים בעור.

  השימוש בטייפינג לסוגיו השונים הינו טיפול שגור בקליניקה והוא חלק ממערך הטיפול הפייזותרפי השלם מבחינתנו.

  יתרונות הטייפינג וההשפעות על גופנו

  איך הטייפ עובד? כאשר מניחים את הקינזיו טייפינג לכתף, לברך או באופן כללי על העור הוא יוצר מעין “הרמה" של העור ונוצרת פעילות של הפחתת עומס מהשכבות מתחתיו. שכבות אלו מורכבות מכלי דם, כלי לימפה והפאסיה (מעטפת השריר). הטייפ מאפשר למבנים אלו לפעול ביעילות ולשחרר עומסים מהאזור תוך כדי שפעול שלהם ומאפשר לתהליכים הפיזיולוגיים שהם אחראים עליהם לפעול ביעילות.

  העור שלנו מכיל כמות אדירה של קולטני חישה שונים האחראיים להעביר המון מידע למוח. קולטני החישה מעבירים מידע של לחץ, ויברציה, טמפרטורה וכאב.

  הנחת הטייפ מאפשרת הסרה של הלחץ מהקולטנים ומאפשר הפחתה של כאב ושיפור תהליכים פיזיולוגיים של זרימת דם, ניקוז לימפטי, שיפור בפרופריוספציה (תחושה פנימית) ומתח השרירים והפאסיה העוטפת אותם.

  הטייפ הנוקשה המשמש לקיבוע של מפרקים שונים "מחליף" את העבודה של הרצועות בגוף שתפקידן לייצב את העצמות. אמנם הוא גורם לטווח תנועה קטן יותר (לא משמעותית) אך מוסיף המון יציבות במצבים של בעיה או פגיעה ברצועה במפרק מסויים.

  בעיות נפוצות בהן ניתן לטפל בטייפינג וקיניזיוטייפינג:

  כאן תוכלו לקרוא על המקרים הנפוצים שניתן לטפל בהם בטייפינג.

  למידע נוסף ומפורט על הטיפול המלא בבעיה הספציפית שלכם תוכלו להיכנס לאזור הרלוונטי במפת חלוקת איזורי הכאב בהמשך ולקבל מידע מקיף בנושא.

  • פציעות ספורט אקוטיות ותאונות- נקרע בקרסול, קרע ברצועה צולבת ועוד

  • מתיחה בשריר

  • כאבי אגן וגב בהריון

  • פציעות כרוניות- דלקות גידים, דורבן, כאבים במפרקים שונים

  • כאבים מישיבה ממושכת מול מחשב

  • לאחר ניתוחים ושברים

  הדבקה פשוטה יכולה להיות חלק מהפתרון לבעיה.

  שילוב של טייפינג יחד עם טכניקות נוספות בטיפול המותאם אישית למצבכם הרפואי יביא אתכם לתוצאה הטובה ביותר! צלצלו ליעוץ עם פיזיותרפיסטית מוסמכת 053-4916670 שירי

  לקוחות כותבים

  מטופלים מספרים על חווית הטיפול שעברו בקליניקה:

  "אני מרגישה חזקה והכי חשוב שקיבלתי המון כלים איך לתחזק את הכל"

  סבלתי מכאבים בכתף ובצוואר במשך יותר מחצי שנה, עשיתי בדיקות ואבחנו לי דלקת גידים בכתף.

  הגעתי לטיפול אצל שירי ששילבה טיפול בגלי הלם, תרגילים וטייפינג שונים שהדביקה לי על הכתף, השכמה והצוואר.

  הרגשתי שהבטחון בתנועה שלי חוזר, הכתף הרגישה תמוכה ואסופה עם החבישות ומטיפול לטיפול התחלנו להשתמש בפחות מדבקות עד שהכאב נעלם!

  חזרתי לחדר כושר עם תוכנית אימונים ששירי כתבה לי ואני מרגישה חזקה והכי חשוב שקיבלתי המון כלים איך לתחזק את הכל.

  מאוד מקצועית ומשקיעה בטיפולים. תודה וממליצה בחום!

  אסתר.ש.א., כתף
  באמצע משחק טניס, מעדתי על הכדור ונקעתי את הקרסול. הייתה נפיחות עצומה ולא יכולתי לדרוך על הרגל. דיברתי עם שירי (כי כבר טיפלה בי בעבר) שירי שילבה בטיפול הדבקות של טייפ שממש הפחיתו את הנפיחות וייצבו את הקרסול. לאחר מס טיפולים, חזרתי לשחק ואם שוב אצטרך אדע למי לפנות! תודה לך וכמו בפעם הקודמת, הצלת אותי!
  גולן דהן, נקע בקרסול

  הגעתי לשירי לאחר מתיחה ברצועה הצידית בברך במשחק כדורגל. כבר בטיפול הראשון שירי העמידה אותי על הרגליים… כחלק מהטיפול היא הדביקה על הברך מדבקות שממש החזיקו לי אותה ויכולתי ללכת יותר בבטחון ולבצע תרגילים. לאחר מספר טיפולים חזרתי לשחק והתחושה בברך ממש טובה. מאוד מומלצת, יודעת את העבודה ונותנת תוצאות ומהר!

  אורן ח, מתיחה ברצועה בברך
  טייפינג

  חלוקת אזורי הכאב

  בחרו באיזור המתאים לאיזור הכאב שלכם וצפו בכל סוגי הטיפולים המוצעים.

  מאמרים ומידע נוסף על טיפולי פיזיותרפיה

  • ייעוץ ארגונומי

  ייעוץ ארגונומי

  אם אתם קוראים את המאמר הזה, אתם קרוב לודאי ישובים על כסא במשרד או בבית, וקוראים מתוך מסך מחשב או מכשיר נייד. האם אתם יושבים נכון ונוח? האם הגב אינו כפוף, [...]

  • סובל מנזקי ישיבה ממושכת?

  סובל מנזקי ישיבה ממושכת?

  עקרונות מנחים למניעת נזקים וסיבוכים הנובעים מישיבה ממושכת ליד המחשב שימוש לא נכון במחשב יכול לגרום לנזקים בלתי הפיכים בעיניים, בגב, בשרירים ובפרקים. ישיבה כפופה הנרכנת לעבר הצג והיעדר תנועה ברגליים, [...]

  סוגי הטיפולים בקליניקה

  צוות הפיזיותרפיסטים שלנו יתאים עבורכם באופן אישי ומדוייק על פי מצבכם הרפואי,
  את השילוב הטוב ביותר של הטיפולים הבאים על מנת לתת לכם את המענה והתוצאה הטובה ביותר בטיפול