טיפולי פיזיותרפיה: תרגילים רפואיים

תרגילים המותאמים באופן ספציפי לבעיה וליכולת המטופל

מהם תרגילים רפואיים?

תרגילים רפואיים הם תרגילים המותאמים באופן ספציפי לבעיה מסויימת ומותאמים באופן אישי ליכולת המטופל ולאזור הבעיה. התרגילים יכולים להיות בדרגות קושי שונות, עם או בלי ציוד (גומיות, משקולות וכו') ומשתנים על פי התקדמות המטופל.

הם יכולים לכלול תרגילי חיזוק – לחזק שרירים חלשים, תרגילי מתיחה- להאריך שרירים מקוצרים, תרגילים מסוג נוירודינמי- לתנועתיות של מערכת העצבים ותרגילים לשיפור טוחי התנועה המוגבלים על מנת להגדיל טווחים במפרק ולאפשר תנועה נכונה.

גופנו אוהב תנועה וזקוק לתנועה, התרגילים מאפשרים חזרה לתנועה נכונה וללא כאבים ובכל טיפול ישנו שילוב של תרגול מסוג זה על פי הבעיה הקיימת.

מעוניינים בקבלת טיפול? השאירו פרטים!

  קבעו תור לקבלת תרגילים רפואיים

  בניית תוכנית תרגילים רפואיים הם חלק מתהליך טיפול שלם ומלא אשר אנו מספקים בקליניקה. לייעוץ עם פיזיותרפיסטית מוסמכת צלצלו: 053-4916670 שירי

  מתי כדאי לעשות תרגילים רפואיים?

  בטיפולי פיזיותרפיה שונים אנו משתמשים בתרגילים רפואיים בכל טיפול על מנת לתת מענה שלם לבעיה ממנה המטופל סובל.

  בעיות אורטופדיות שונות מערבות בעיות שריריות מסוגים שונים כמו שרירים חלשים או מקוצרים ותרגול מותאם מאפשר את התקדמות הטיפול וממשיך את תוצאות הטיפול שהפיזיותרפיסט עושה בקליניקה.

  כך למשל, בבעיה בכתף- דלקת גידים, כאשר מדובר בחולשת שרירים באזור הכתף, השכמה והצוואר, המטופל יקבל תוכנית אישית של תרגילים לחיזוק שרירים ספציפיים שאותרו כחלשים או שעובדים בצורה לא נכונה לתרגול בקליניקה עם הדרכה צמודה והמשך תרגול בבית. כך השרירים יתחזקו, טווח התנועה ישתפר והכאבים יופחתו.

  בפציעות ספורט ישנה חשיבות עוד יותר גדולה לשילוב תרגילים רפואיים כחלק מתוכנית השיקום מאחר והמטרה היא לחזור לפעילות ספורטיבית מלאה בסוף הטיפולים.

  התרגול יהיה הדרגתי וככל שהמטופל יתקדם כך גם התרגול ובסוף התרגול יהיה מותאם בצורה מדוייקת לספורט הספציפי שהמטופל עוסק בו.

  למשל- במתיחה בשרירי הירך אצל מטופל העוסק בכדורגל (באופן חובבני או מקצועי) התרגול בסוף הטיפולים יכלול מרכיבים מתחום הכדורגל כמו בעיטות בכדור תוך ביצוע תרגילים ספציפיים, זריזות ושינויי כיוון בכדי להכין את השרירים לחזרה למשחק בצורה הטובה ביותר והבטוחה ביותר על מנת למנוע את הישנות הבעיה בעתיד.

  קבעו תור לקבלת תרגילים רפואיים

  השילוב של תרגילים רפואיים בתוכנית הטיפולים מעניק השלמה לטיפול ושומר על תוצאות לטווח ארוך. לייעוץ עם פיזיותרפיסטית מוסמכת צלצלו: 053-4916670 שירי

  יתרונות התרגילים הרפואיים והשפעתם על גופנו

  שימוש בתרגילים רפואיים כחלק מהתוכנית הטיפולים מאפשר השלמה של הטיפול ומאפשר חזרה מלאה לפעילות. יתרונות התרגול:

  חיזוק שרירים חלשים, הארכה של שרירים מקוצרים, שיפור תזמון תגובת ההפעלה השרירית בביצוע מטלות שונות (יומיומיות או ספורטיביות), שיפור בפעילות המערכת העיצבית, שיפור בטווח התנועה במפרקים, הגמשה של רקמות רכות, הפחתת כאבים, שיפור במרכיבים כמו זריזות, מהירות וסבולת שריר, שיפור בביצוע פונקציות ספציפיות- יומיומיות (הרמת היד למדף גבוהה, קימה מכיסא) וספורטיביות (בעיטה בכדור, ריצה, קפיצה ועוד)

  בכל טיפול אני משלבת תרגילים רפואיים ספציפיים המותאמים באופן אישי למטופל ובונה תוכנית אימונים אישית שמטרתה חזרה לפעילות מלאה (יומיומית או ספורטיבית) עם או בלי ציוד ועל פי היכולת האישית.

  סובלים ממגבלה תנועתית או הפסקתם פעילות ספורטיבית בגלל כאבים?

  צלצלו לייעוץ ללא עלות על מנת להתחיל בפתרון הבעיה ולחזור לפעילות מלאה ללא כאבים! 053-4916670

  בעיות נפוצות בהן ניתן לעשות תרגילים רפואיים:

  כאן תוכלו לקרוא על המקרים הנפוצים שניתן לטפל בהם על ידי תרגילים רפואיים.

  למידע נוסף ומפורט על הטיפול המלא בבעיה הספציפית שלכם תוכלו להיכנס לאזור הרלוונטי במפת חלוקת איזורי הכאב בהמשך ולקבל מידע מקיף בנושא.

  • פציעות ספורט אקוטיות וכרוניות- מתיחת שריר, נקע, קרע ברצועות ועוד

  • כאבים במפרקים שונים (ירך, ברך, כתף ועוד)

  • כאבי גב וצוואר

  • חיזוק ושיקום שרירים לאחר ניתוחים

  • שיקום לאחר שבר

  • בעיות עיצביות

  קבעו תור לקבלת תרגילים רפואיים

  תוכנית התרגילים הרפואיים מותאמת אישית על פי הבעיה ויכולת המטופל על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר בטיפול. מתלבטים לגבי המקרה שלכם? צלצלו לייעוץ עם פיזיותרפיסטית מוסמכת: 053-4916670 שירי

  לקוחות כותבים

  מטופלים מספרים על חווית הטיפול שעברו בקליניקה:

  קרע ברצועה הצולבת הקידמית של צח מלול שחקן מכבי ראשל"צ בכדור יד

  המלצה לטיפול פיזיותרפיה לאחר ניתוח שחזור רצועה צולבת קידמית ACL

  כאבים כרוניים במפרק הירך

  דיקור יבש לכאבים בכתף

  אני רוצה להמליץ על טיפול אצל שירי!

  לפני כשנה, נפלתי בגן משחקים ושברתי את הירך.

  עברתי ניתוח ושיקום ממושך שהשאיר אותי עם צליעה וחולשה של הרגל.

  חיפשתי לחזק את הרגל ולהיפטר מהצליעה אך רציתי מישהו שמבין בפציעה מהסוג שלי ולא מאמן כושר.

  קיבלתי המלצה על שירי והתחלנו טיפולים.

  שירי בנתה לי תוכנית אימונים מפורטת של תרגילים לחיזוק הרגל וכל הגוף.

  עשינו גם טיפולים ידניים ועם מכשירים שונים.

  אני מאוד מרוצה מהתוצאות, יש לה המון ידע והיא מקסימה.

  תודה ורק בריאות!

  גילה מ, לאחר ניתוח ושבר בירך

  כאבי גב זה משהו שמלווה אותי מגיל צעיר. אני עובד המון שעות במשרד מול מחשב ועם השנים הכאבים החמירו. חבר בעבודה המליץ על שירי והגעתי אליה לטיפול. שירי לימדה אותי תרגילים פיזיותרפיים ואיך לסדר את המשרד ולעבוד נכון. עשינו 5 טיפולים, חיזקתי את הגב והיום אני מרגיש שהגב כבר לא רגיש כמו שהיה ובעבודה אני מרגיש מצויין. מומלצת מאוד, תודה רבה!

  עודד רוזנברג, כאבי גב תחתון

  כבר הייתי אצל פיזיותרפיסטים, אבל שירי אלופה. התאימה לי תרגילים לברך ולגב, חלק עשיתי איתה וחלק בחדר כושר. אני אחרי פציעה במניסקוס ותמיד היה לי כאב קטן בברך ובגב באימונים. הכאבים עברו ואני ממשיך עם התוכנית שלה. תודה רבה!

  מור אלוני, קרע במניסקוס וכאבי גב תחתון

  חלוקת אזורי הכאב

  בחרו באיזור המתאים לאיזור הכאב שלכם וצפו בכל סוגי הטיפולים המוצעים.

  מאמרים ומידע נוסף על טיפולי פיזיותרפיה

  • ייעוץ ארגונומי

  ייעוץ ארגונומי

  אם אתם קוראים את המאמר הזה, אתם קרוב לודאי ישובים על כסא במשרד או בבית, וקוראים מתוך מסך מחשב או מכשיר נייד. האם אתם יושבים נכון ונוח? האם הגב אינו כפוף, [...]

  • סובל מנזקי ישיבה ממושכת?

  סובל מנזקי ישיבה ממושכת?

  עקרונות מנחים למניעת נזקים וסיבוכים הנובעים מישיבה ממושכת ליד המחשב שימוש לא נכון במחשב יכול לגרום לנזקים בלתי הפיכים בעיניים, בגב, בשרירים ובפרקים. ישיבה כפופה הנרכנת לעבר הצג והיעדר תנועה ברגליים, [...]

  סוגי הטיפולים בקליניקה

  צוות הפיזיותרפיסטים שלנו יתאים עבורכם באופן אישי ומדוייק על פי מצבכם הרפואי,
  את השילוב הטוב ביותר של הטיפולים הבאים על מנת לתת לכם את המענה והתוצאה הטובה ביותר בטיפול